Wildchild - Wild 'N You DVDNiezależne wytwórnie płytowe, skupione na muzyce hip hopowej, wywarły znaczny wpływ na kształt tej branży. Pomijając lata 80.te i początek lat 90.tych ubiegłego wieku, w tym gronie zmieściłoby się pełno firm. Rawkus, Fat Beats Records, Definitive Jux, Anticon, Uncle Howie Records, Ill Boogie Records, All Natural Inc., to tylko wierzchołek góry lodowej. Cechą łączącą większość z nich jest to, iż wszyscy wydawcy borykali się z mniejszymi lub większymi problemami (nie tylko finansowymi) i mnóstwo prężnie działających niegdyś wytwórni, dzisiaj już nie istnieje. Jeden z nielicznych wyjątków stanowi założony w 1996 roku przez Peanut Butter Wolfa, Stones Throw Records. W pierwszych latach rozruchu projektu, jednymi z głównych przedstawicieli kalifornijskiej firmy była grupa Lootpack. W czasie, gdy najwięcej uwagi skupiał na sobie Madlib, Wildchild i DJ Romes pozostawali w cieniu swojego partnera. A szkoda, ponieważ właśnie Jack Brown, to świetny przykład uzdolnionego rapera, co zostało uchwycone w filmie dokumentalnym „Wild ‚N You” z 2003 roku.

Początki kariery muzycznej Wildchilda przypadają na działalność w ramach ww. grupy Lootpack. Zresztą, przez wszystkie lata aktywności na scenie muzycznej, działania artysty były silnie powiązane z tym zespołem. Po wydaniu trzech singli – „Psyche Move”, „The Anthem”, „Whenimondamic” – trio wydało debiutancki album. „Soundpieces: Da Antidote!” ukazało się w 1999 roku, z miejsca zdobywając pochlebne recenzje i multum sympatyków na całym świecie. Po zaprezentowaniu własnego i oryginalnego podejścia do tworzenia rapu, członkowie formacji skupili się na solowych projektach oraz udziałach na płytach innych postaci. Jack Brown udzielił się na m.in. „The Unseen” Quasimoto, „From Artz Unknown” Kana Kicka, „People Keep Movin'” Mums The Word. W pierwszej połowie 2003 roku do sprzedaży trafiło premierowe LP mieszkańca Kalifornii, „Secondary Protocol”. Jednym z elementów kampanii promocyjnej materiału okazał się film dokumentalny „Wild ‚N You”.

Dokument nie skupia się jedynie na postaci członka Lootpacka, przedstawiając od kuchni wiele osób związanych ze Stones Throw Records oraz środowiskiem hip hopowym w Los Angeles. Owszem, w centrum zainteresowania przez cały film znajduje się Wildchild, jednak nie brakuje interesujących materiałów poświęconych osobom z jego najbliższego otoczenia. W trakcie trwania „Wild ‚N You” oprócz głównego bohatera przewijają się – Madlib, DJ Romes, Peanut Butter Wolf, MED, Declaime, Kan Kick, Oh No, DJ Rhettmatic, Egon, MF DOOM i inni. Interesujący, zawierający sporą dawkę humoru (scena w niedziałającym już sklepie Fat Beats LA lub obrazy o koszykówce w wydaniu Wildchilda) oraz wypełniony ekskluzywnymi materiałami (ujęcia w siedzibie Stones Throw Records). Materiał video zawiera również nagrania z trasy koncertowej Lootpacka, przerzedzony zabawnymi historiami (opowieść o imprezie w Niemczech, to najmocniejszy akcent tego filmu). Obraz dogłębnie prezentuje sylwetkę uzdolnionego artysty, jakim bez wątpienia jest przedstawiciel Zachodniego Wybrzeża USA, ukazując jego życie rodzinne i podejście do muzyki.

„Wild ‚N You” stworzone przez Xylophone Films zostało umieszczone przez producenta filmu na Vimeo i YouTube. Mało znany materiał udowadnia, iż twórczość Wildchilda warto poznać, a jego sympatyczna postać, potrafi zarazić optymizmem i pozytywnym zwariowaniem niejedną osobę.