Wiosenne imprezy z cyklu Sizeer Music On TourZ każdym dniem robi się coraz cieplej i przyjemniej za oknem. Wiosenne ożywienie widać w niemal każdej składowej życia codziennego. Większy ruch w interesie można odnotować również w branży muzycznej. W następnych tygodniach oprócz licznych premier płytowych czekają na nas ciekawie zapowiadające się imprezy na terenie kraju. W kwietniu i maju powracają wydarzenia z cyklu Sizeer Music On Tour. W tym czasie zaplanowano serię koncertów z udziałem ze światowej czołówki muzyki elektronicznej. Doctor P, Foreign Beggars i Dirtyphonics wystąpią kolejno w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i… Berlinie. Więcej informacji o tych zbliżających się eventach znajdziecie poniżej.

5 kwietnia 2014 roku, klub Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań
Wystąpią: Doctor P & MC Krafty, Paszczak, Julian de Narco, OneDJ & Playaman
Start: godz. 22:00

12 kwietnia 2014 roku, klub Fabryka, ul. Zabłocie 23, Kraków
Wystąpią: Foreign Beggars, BC Gangsteppaz, Wysoki Lot, Playaman & Kfjatek
Start: godz. 22:00

25 kwietnia 2014 roku, Basen Artystyczny, ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa
Wystąpią: Dirtyphonics, Kwazar, Tom Encore, Root Shot & Playaman
Start: godz. 22:00

26 kwietnia 2014 roku, kub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
Wystąpią: Dirtyphonics
Start: godz. 22:00

16 maja 2014 roku, klub Cassiopeia, Revaler Straße 99, Berlin
Wystąpią: Foreign Beggars, Mac Beat & DT, Crab + ESC, Bartech & Playaman
Start: godz. 22:00

Bilety na wydarzenia w Polsce dostępne w przedsprzedaży w cenie 35 złotych; w dniu imprez wejściówki w cenie 45 złotych. Bilety dostępne w wybranych salonach Sizeer oraz w systemach sprzedaży TicketPro i Biletomat.pl.

W następnych dwóch miesiącach odbędzie się pięć wydarzeń z tego cyklu muzycznego. Występy Doctora P w Poznaniu, Dirtyphonics w Warszawie i Wrocławiu oraz Foreign Beggars w Krakowie i Berlinie, nadadzą własne tempo wydarzeniom – tak rozpoznacie kolejne przystanki Sizeer Music On Tour.

Po koncercie mistrza dubstepowego stylu, jakim jest Doctor P, można spodziewać się najnowszych brzmień tego nurtu, dostarczonych zarówno przez jego kolegów po fachu, jak i własnego autorstwa. Twórca kultowego dziś utworu „Sweet Shop”, od którego zaczęła się jego przygoda ze stylistyką dubstep, czy równie dobrze rozpoznawalnych nagrań pokroju „Tetris” czy „Big Boss”, uważany jest za jednego z ojców chrzestnych tego gatunku. Nic więc dziwnego, że tacy artyści jak, Plan B, Rusko czy Example, chętnie powierzają mu wykonywanie remiksów ich oryginalnych tracków. 5 kwietnia w poznańskim klubie Eskulap nie powinno zabraknąć owoców niedawnej współpracy wykonawców z Method Manem i Adamem F w postaci singla „The Pit”.

Każde wyjście na scenę turntablistycznej grupy Dirtyphonics staje się świętem dla wielbicieli scratchu, a także odkryciem dla amatorów dobrej zabawy, niezaznajomionych z tajnikami didżejskiego fachu. Do niedawna kwartet, a obecnie trio w studiu, a duet na scenie, to niezmiennie ekipa paryskich wizjonerów, którzy gitary zamienili na gramofony, aby za ich pośrednictwem grać koncerty. Techniczne zabawki, jak samplery, odtwarzacze CD, a nawet konsole do gier traktują jako współczesne instrumentarium. Używana przez nich elektronika odgrywa podobną rolę, jak żywe instrumenty muzyczne podczas koncertów rockowych.

Choć wykorzystujemy sprzęt zwykle używany przed DJ’ów, to jednak gramofony i całą resztę traktujemy jak instrumenty muzyczne. Każdy instrument jest przyszłością muzyki, gdyż nie liczy się co grasz, ale w jaki sposób to robisz. Najlepszym tego przykładem jest wirtuoz gitary – Jimmy Hendrix. Elektronika daje nam możliwości poszerzenia horyzontów muzycznych.

Powyższy cytat pochodzi z rozmowy formacji z „Si. Magazynu Czasu Wolnego” w 2010 roku. Te słowa pozostają wciąż aktualne, choć od tego czasu na ich producenckim koncie przybyło wiele nowych dokonań, w tym album „Irreverence” wydany w ub.r. Należy też wspomnieć o muzycznej kolaboracji, która zaowocowała utworem „No Stopping Us” powstałym przy udziale grupy Foreign Beggars. Energetyczne koncerty Dirtyphonics potrafią zaskakiwać, tak więc przygotujcie się na różne niespodzianki na imprezach 25 i 26 kwietnia w warszawskim Basenie Artystycznym i wrocławskim Alibi.

Foreign Beggars to zespół złożony z artystów wszelkich specjalizacji: od Emcees po beatboxerów, producentów i DJ’ów, potrafiących łączyć hip hop z grimem, dubstepem, drum’n’bassem oraz innymi nurtami o charakterystycznym, głębokim basie. Grup znana jest z niesamowitych i energicznych występów na żywo, ale też z udanych kooperacji muzycznych z takimi tuzami, jak Public Enemy, Roots Manuva, Grand Master Flash, Talib Kweli, Wu-Tang Clan, aby wymienić tylko kilku. Brytyjczycy mają na swoim koncie sześć albumów, a każdy następny wzbudza kolejne emocje, jak chociażby ostatni ich krążek „The Uprising” z 2012 roku. Popisy jakie dadzą w Krakowie 12 kwietnia w klubie Fabryka i Berlinie 16 maja w klubie Cassiopeia z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Wszystkie dodatkowe wiadomości dotyczące wiosennego wydania Sizeer Music On Tour znajdziecie na stronach Sizeer Music i Brokenmusic.pl oraz na Facebooku.