Wirująca Strefa 2008, czyli Twisting ZoneSetki tancerzy i miłośników tańca ściągnęło z całej Polski do Łomży, gdzie odbył się zorganizowany po raz siódmy turniej Wirująca Strefa. Białostoczan również nie mogło tam zabraknąć m.in. Freakish Style, Kolor (DanceOffnia). Impreza ta odbywała się przez cały weekend, począwszy od warsztatów w sobotę z samego rana a kończąc na finałach w niedzielę. Wszystkie walki odbywały się pod okiem idealnie dobranych sędziów (nie mogę tego potwierdzić jeżeli chodzi o sędziów od newstyle/hip hopu ponieważ nie znam się na tych stylach tańca!) – nad breakingiem czuwali Dyzze z Supernaturalz (Kanada), Lego/Flipside Kingz (USA) i oczywiście Babyson/Wanted (Francja). Same warsztaty wyszły całkiem spoko, można było wynieść z nich dużo wiedzy, nie mówię już nic o nowych świeżych krokach – kto nie był, niech żałuje. Takie chwile warte są każdego grosza! Zaraz po warsztatach udaliśmy się całą ekipą na miejsce imprezy które znaliśmy już z poprzedniej edycji Wirującej Strefy, także z dotarciem na miejsce nie było problemów.

Teskt: Mariusz Sem

Cała impreza przeplatała się zmaganiami na parkiecie bboyów/bgirls jak i również tancerzami new style’u i hip hopu. Pomijam poszczególne walki eliminacyjne w kategoriach tanecznych, na których kompletnie się nie znam i od razu przechodzę do zmagań bboys. Na szczęście w tym roku bboye nie zawiedli i zjawiło się 15 ekip (co w tamtym roku było śmieszne ponieważ niektórzy podeszli lajtowo do sprawy i nie zjawili się na imprezie mimo wysłania zgłoszenia). Rywalizacja była średnia, ponieważ tylko kilka ekip wykazało się niezłymi skillsami i świeżością na parkiecie m.in. Freakish Style, Cats Claw i RTB. Sobota minęła bardzo szybko przy czym wyłoniła najlepsze składy do pół finałów i finałów w niedzielę.

Niedziela – spanie do późnych godzin popołudniowych i ładowanie baterii na kolejne walki…Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie wyszło tak jak każdy sobie planował ponieważ w internacie (?), w którym mieliśmy nocleg okazało się, że o godz. 10 rano mamy być już wymeldowani! Porażka…Człowiek cały dzień tańczy, wypruwa z siebie siódme poty aby pokazać swój styl, swoją flavę i nawet nie może pospać sobie tak długo jak chce! Cóż, śniadanie zjedliśmy przed halą w, której miała miejsce impreza i po około 2h śmiania się i spędzania dobrze czasu w gronie najbliższych ziomów (co nie?) wpuścili nas na halę. W sumie aż tak wiele to nie zmieniło ponieważ walki rozpoczynały się około godz. 16 więc wszyscy siedzieli w szatni i odsypiali te kilka godzin, które zostały nam zabrane w internacie.

Może kilka słów na temat organizacji, a więc wielkim plusem i chyba największym było sprowadzenie sędziów z najwyższej półki co na starcie zwiększa prestiż imprezy, następny plus – DJ Kruk, który puszczał najlepszą muzę na świecie (chociaż czasami sprzęt mu siadał i nie wiem czy to z winy samego sprzętu czy jego użytkownika), no i jest jeszcze kilka minusów: -obsuwy czasowe, przez co niektóre walki dopiero odbyły się około 18.30 (walki ekip bboys 5na 5); straszna duchota na sali; brak jedzenia i wody dla uczestników (chociaż szamę to jeszcze można znieść, ale żeby wody nie było!).

Ogólnie podsumowując imprezę uważam za bardzo udaną, wręcz bez porównania do szóstej edycji. Za rok Białystok na pewno się tam pojawi! Tym bardziej, że zdobył kilka miejsc na podium.

Break Dance Battle: V miejsce – Freakish Style (rok temu II miejsce)
Break Dance 1 vs 1: III miejsce Bboy Sem
Hip-Hop/New style formacje: I miejsce – Kolor
Hip-Hop/New style mini-formacje: II miejsce – Kolor

Poniżej dokładne wyniki Wirującej Strefy 2008:

Break Dance Battle

 1. Cats Claw – Ostrołęka
 2. CT Group – Łomża / Stargard Szczeciński
 3. Dziki Wschód – Włodawa
 4. RTB – Bydgoszcz
 5. Freakish Style Crew – Białystok

Break Dance 1 vs 1

 1. Sadlee – Olsztyn
 2. Gruszka – Włodawa
 3. Sem – Białystok
 4. Dżigy – Gdańsk

Hip-Hop/New style Formacje

 1. Kolor – Białystok
 2. Maska – Kąty Wrocławskie
 3. Enzym – Gdańsk
 4. One Be Flow – Gorzów Wielkopolski

Hip-Hop/New style Mini Formacje

 1. S.A. Woman Edition – Wrocław
 2. Kolor – Białystok
 3. Maska Men’s – Kąty Wrocławskie
 4. Fresh – Poznań