Roc Marciano & Gangrene - GreneBerg EPDo zakończenia tegorocznych wakacji pozostało już tylko kilka dni. W czasie, gdy uczniowie są myślami przy powrocie do szkół, a cała rzesza studentów szykuje się do egzaminów poprawkowych i zaliczeń we wrześniu (marsz do książek, notatek i kserówek!), artyści i wytwórnie płytowe przygotowują się do intensywnej działalności w ostatnich czterech miesiącach 2011 roku. Przyzwyczailiśmy się już, iż pomiędzy końcem czerwca, a wrześniem zazwyczaj niewiele ciekawego ma miejsce w branży muzycznej. W tym czasie zwykle producenci i raperzy przebywają na wakacyjnych trasach koncertowych lub odpoczywają od muzyki, zaś labele rozpoczynają promocję zapowiedzianych na dalszą część roku wydawnictw płytowych.  Z drugiej strony, część osób decyduje się na wydawanie nowych płyt w lipcu i sierpniu, a także dostarcza teasery poprzedzające następne ich projekty. Na interesujący zabieg marketingowy zdecydowało się trio Roc Marciano, The Alchemist i Oh No, wydając wspólnie w lipcu materiał „Greneberg EP”, stanowiący wstęp przed ich kolejnymi longplayami.

2010 rok przyniósł udane albumy artystów zamieszanych w nagranie niniejszej EP-ki. Roc Marciano w maju ub.r. wypuścił debiutancką płytę „Marcberg” (Fat Beats Records), która spotkała się z przychylnymi opiniami i recenzjami. Podkreślano głównie pracę włożoną w powstanie tego wydawnictwa – nowojorczyk samodzielnie wyprodukował wszystkie utwory znajdujące się na tym materiale oraz niemal w pojedynkę nagrał wszystkie wokale. Roc Marciano swoją produkcją zwrócił uwagę jednego z najprężniej działających obecnie labeli undergroundowych, Decon Records. Pod skrzydłami tej wytwórni płytowej ukaże się jego nadchodzący longplay zatytułowany „Reloaded”. Powody do zadowolenia mieli także rezydujący po przeciwległej stronie Stanów Zjednoczonych The Alchemist i Oh No. Zrealizowany przez nich album „Gutter Water” (Decon Records) pod nazwą jakże pieszczotliwą nazwą Gangrene, nieprzypadkowo został uznany za jeden z najrówniejszych projektów z końca 2010 roku. W tym momencie, duet kończy prace nad swoim drugim wydawnictwem płytowym – „Vodka & Ayahuasca”. Łącząc swoje siły, trio utalentowanych producentów i raperów postarało się o treściwy materiał zapowiadający ww. nagrania niezależnych artystów.

„Greneberg EP” ukazało się w formie digital 19 lipca 2011 roku. Docelowo EP-ka została przygotowana pod wydanie winylowe, zapowiedziane na 13 września. Całość materiału powstała w czasie sesji nagraniowych w Los Angeles. Konstrukcja płyty została stworzona wokół prostego schematu – pierwsze trzy tracki są autorstwa Roca Marciano, a kolejne należą do Gangrene. Dodatkowo w wersji MP3 znajdziemy bonusowe nagranie „Jaws”. „Greneberg EP” promuje singiel „Jet Luggage”, który możecie odsłuchać poniżej.

Apetyty sympatyków talentu Roca Marciano, The Alchemista i Oh No powinni czuć się usatysfakcjonowani ich wspólnym projektem. Pozostali słuchacze dzięki temu uzyskali możliwość przyjrzenia się twórczości tych artystów, którzy pokazali, że warto czekać na ich kolejne albumy.

Roc Marciano Feat. The Alchemist + Oh No (Gangrene) – ‚Jet Luggage’ by DeconRecords

Tracklista

Strona A: Roc Marciano

  1. Momma Told Me (prod. Roc Marciano)
  2. Hoard 90 (prod. The Alchemist)
  3. Jet Luggage feat. The Alchemist & Oh No (prod. Gangrene)

Strona B: The Alchemist & Oh No (Gangrene)

  1. Papercuts (prod. The Alchemist)
  2. New Shit (prod. Oh No)
  3. Sewer Gravy feat. Roc Marciano (prod. The Alchemist)
  4. Jaws (Roc Marciano, prod. Oh No) (Bonus track)