O.C. & AG - OasisWeteran. Zwrot nabierający w ostatnich latach coraz większego znaczenia na hip hopowej scenie Stanów Zjednoczonych. Stało się modne podkreślanie swojego stażu w branży hip hopowej i zasług dla tej kultury, co pozwala niektórym z zapomnianych artystów poczuć przez pewien czas zainteresowanie pokolenia słuchaczy, którzy rzadko zostają dłużej przy albumach pochodzących z lat 90-tych. Patrząc na obecne dokonania części raperów święcących najlepszy okres swojej kariery muzycznej kilkanaście lat temu, to w ogóle nie słychać, że w jakikolwiek sposób rozwinęli się na przestrzeni tych lat (koronnymi przykładami są Jeru The Damaja, czy KRS-One). Z drugiej strony, zdarzają się albumy powstałe w przeróżnych kolaboracjach potrafiące przykuć uwagę. Do tego grona należy zaliczyć duet artystów-weteranów związany z legendarnym crew D.I.T.C., którzy niedawno wydali wydali płytę zatytułowaną „Oasis”.

O.C. i Andre The Giant cieszą się od lat szacunkiem pewnego grona słuchaczy, które upodobało sobie ich dawne produkcje i nie poszli w całkowite zapomnienie jak wielu ich znajomych, z którymi współpracowali ponad dekadę temu. Dlatego też ich wspólna płyta stanowi wyborną ucztę dla fanów wychowanych na nagraniach Show & AG, czy „Word…Life” lub „Jewelz” drugiego artysty. „Oasis” jest co najmniej solidnym albumem, nad którym pracowało także dwoje kompanów Andre Barnesa i Omara Credle’a z D.I.T.C., czyli Lord Finesse i Show. Drugi z wymienionych artystów został również producentem wykonawczym longplaya. Większość produkcji została powierzona E Blaze’owi, który już współpracował wcześniej z Diggin’ In The Crates przy okazji „The Movement” LP. Znalazło się jeszcze miejsce dla pewnego beatmakera będącego od pewnego czasu dosłownie na każdym albumie, czyli Statika Selektah. Płyta jest dostępna w sprzedaży od 24 listopada nakładem Nature Sounds/D.I.T.C. Records.

Poniżej krótkie wypowiedzi obu artystów dotyczące „Oasis”:

It was organic cause the chemistry was also so crazyO.C.

The whole process was really pure and from the heart and hip-hop fans are gonna love it!. For me, it’s the passion, when you’re passionate about something, you stay inspired, through the good and the bad”. It’s 2009 and both AG and myself have something new and fresh to offer. Fans have been searching for something like this for a long time and finally here it isAG

Singlem promującym „Oasis” został track „2 For The Money”, nota bene dostępny w sieci od przeszło roku. W tym miejscu znajdziecie wykonanie live tego utworu. Jeszcze tylko dosyć ciekawa informacja związana z AG. Nowojorski artysta przymierza się właśnie do nagrania albumu wraz z innym weteranem – Sadat X. Wszystko wskazuje na to, iż będziemy mieli polski akcent na ich wspólnym materiale, gdyż kilka utworów powinno być opartych o produkcje Kixnare’a. Teraz Polska.

Tracklista

 1. Oasis (prod. Statik Selektah)
 2. Keep It Going (prod. E Blaze)
 3. Give It Back (prod.  Lord Finesse)
 4. Alpha Males (prod. Lord Finesse)
 5. Young With Style (prod. Show & KC)
 6. Every Day Life (prod. E Blaze)
 7. Think About It (prod. E Blaze)
 8. Against The Wall (prod. E Blaze)
 9. Put It In The Box (prod. E Blaze)
 10. Boom Bap (prod. Show)
 11. Reality Is (prod. E Blaze)
 12. Contagious (prod. E Blaze)
 13. Supreme Squad (prod. Show)
 14. God’s Gift (prod. E Blaze)
 15. Get Away (prod. Lord Finesse)
 16. 2 For The Money (prod. Show)
 17. Pain (prod. E Blaze)