Wstęp do podsumowania 2010 rokuZgodnie z zapowiedzią, pragnę zapoznać Czytelników strony z nadchodzącym podsumowaniem 2010 roku. Z racji tego, iż przygotowuję dosyć specyficzny przegląd poprzedniego roku, jak najbardziej należy obarczyć wstępem zbliżającą się serię artykułów.

Zwykle podsumowania muzyczne danego roku tworzone są z myślą zestawienia list najlepszych albumów, singli, artystów, wydarzeń, bądź też porównania pozytywnych i negatywnych aspektów związanych z daną dziedziną. Wraz z rozwojem mediów internetowych i powstaniem setek serwisów muzycznych oraz blogów, zbyt często zestawiane listy są bliźniaczo podobne i nie są podparte odpowiednimi argumentami. W dodatku wartość merytoryczna artykułów tworzonych na potrzeby podsumowań nie stoi na wybitnym poziomie. Dlatego też, to są główne powody, dla których nie zaliczam się do zwolenników takiego podliczenia plusów i minusów.

Podsumowanie 2010 roku na U Call That Love będzie składało się z kilku powiązanych tematycznie artykułów. Każdy odrębny wpis będzie zawierał wypowiedzi osób odnośnie danych zagadnień. Dodatkowo szczegółowo wprowadzę do każdego artykułu oraz wytłumaczę dlaczego akurat takie postacie będą swoistymi narratorami w podsumowaniach tematów związanych z kulturą hip hopową i branżą muzyczną w 2010 roku. Pierwszy artykuł dotyczący bilansu zysków i strat za poprzedni rok pojawi się na stronie w połowie przyszłego tygodnia, w okolicach sylwestra juliańskiego (13 stycznia).