Coke Live Music Festival 2013W tym roku naprawdę nie ma co narzekać jeżeli chodzi o występy zagranicznych artystów hip hopowych w kraju. Tylko w przeciągu ostatniego półrocza odwiedziło Polskę wielu liczących się w branży twórców, zarówno tych kojarzonych z mainstreamem, jak i undergroundem. Po niedawnych koncertach Nasa i Kendricka Lamara na Heineken Open’er Festivalu czekają nas znowu emocje związane z kolejnymi wykonawcami, którzy wkrótce zagrają nad Wisłą. Niewątpliwie wydarzeniem lata, a być może i całego roku, będzie udział legendarnej grupy Wu-Tang Clan na Coke Live Music Festival 2013. Poniżej szczegóły nadchodzącego wydarzenia, które w tym roku zaplanowano na 9-10 sierpnia w Krakowie.

9-10 sierpnia 2013 roku, Lotnisko-Muzeum Lotnictwa, Kraków
Coke Live Music Festival 2013
Wystąpią:

  • 9 sierpnia: Biffy Clyro, Brodka, Franz Ferdinand (wszyscy na Main stage); Regina Spektor (Cracow stage)
  • 10 sierpnia: Wu-Tang Clan, Florence And The Machine (wszyscy na Main stage); Katy B (Cracow stage)

Cena biletu:

  • Karnet dwudniowy: 245 zł
  • Karnet dwudniowy z polem namiotowym: 275 zł
  • Bilety jednodniowe: 155 zł

Wejściówki dostępne w sprzedaży w sklepie Alter Art oraz w punktach sprzedaży sieci TicketPro.

Wu-Tang Clan gwiazdą Coke Live Music Festival 2013Wu-Tang Clan bezsprzecznie należy do największych ikon hip hopowych i najbardziej rozpoznawalnych grup również wśród odbiorców na co dzień identyfikujących się z innymi gatunkami muzycznymi. O nowojorskim kolektywie powstały setki publikacji, a ich charakterystyczne logo jest doskonale kojarzone przez setki tysięcy osób na każdym kontynencie (nawet w stacjach badawczych na Antarktydzie). W zeszłym roku formacja obchodzi 20-lecie istnienia, zaś w listopadzie b.r. odbędzie się 20. rocznica wydania debiutanckiego albumu „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)”, o czym mówi się coraz szerzej w światowych mediach. Właśnie ta zbliżająca się data stała się doskonałym pretekstem do tego, aby zaprosić Wu na Coke Live Music Festival 2013. Na krakowskiej scenie zobaczymy zespół w składzie: RZA, Ghostface Killah, GZA, Cappadonna, U-God, Masta Killa, Raekwona, Method Man i Inspectah Deck.

Po wydaniu w grudniu 2007 roku ostatniego jak do tej pory albumu „8 Diagrams”, członkowie Wu-Tang Clanu skupili się na solowych projektach. Od tego momentu najbardziej aktywnymi przedstawicielami grupy na scenie muzycznej są RZA, Raekwon i Ghostface Killah. Szczególnie ten pierwszy regularnie pojawia się na łamach serwisów internetowych oraz innych mediów. Zainteresowanie osobą Roberta Diggsa nie tylko wiąże się z jego działalnością w przemyśle fonograficznym, ale także udziały w produkcjach filmowych (choćby debiut w roli reżysera w obrazie „Człowiek o żelaznych pięściach” („The Man with the Iron Fists”). Właśnie za sprawą The Rizzy szykowany jest następny longplay spod szyldu Wu„A Better Tomorrow”. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to płyta trafi do obiegu nakładem Soul Temple Music. W ramach rozgrzewki przed premierą tego materiału pojawiły się dwa utwory – „Execution in Autumn” i „Family Reunion”, choć nie jest powiedziane, że te nagrania pojawią się później na trackliście LP. Nadchodzącego wydawnictwa Wu-Tang Clanu wyczekuje mnóstwo sympatyków ich twórczości na całym globie. Premiera „A Better Tomorrow” już teraz wzbudza wiele emocji na scenie hip hopowej. Sierpniowy koncert RZY i spółki powinien tym bardziej wpłynąć na wzrost apetytu słuchaczy na ten materiał.

Wszystkie dodatkowe informacje oraz aktualności dotyczące Coke Live Music Festival 2013 umieszczone są na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na Facebooku.