Blue Sky Black Death - Gifts In Jail Vol. 1Wraz z dzisiejszym dniem wprowadzam na stronę nową rubrykę – „Z dolnej półki”. Nowa kategoria ma spełniać rolę pomostu pomiędzy działami „Classic Hip Hop Videos”, „Hall of Fame” oraz publikowanymi w serwisie nowościami na rynku fonograficznym (ewentualnie wydawnictwami, których premiera odbyła się kilkanaście miesięcy temu). „Z dolnej półki” będzie prezentowało projekty, które w większości ukazały się w latach 2000-2009. W ten sposób U Call That Love uzyska większą płynność w funkcjonowaniu, poszerzając przy tym tematykę poruszaną na stronie. Premierowy wpis, który trafi do tego działu, przedstawia darmowe wydawnictwa duetu producenckiego Blue Sky Black Death„Gifts In Jail Vol. 1 & 2”.

Young God i Kingston swoimi dokonaniami udowadniają, iż w zgrabny sposób można łączyć stricte instrumentalny hip hop z innymi gatunkami muzycznymi oraz nagrywać albumy z artystami o całkiem odmiennych osobowościach i stylach. Owszem, specyfika produkcji Blue Sky Black Death powoduje, że nie wszyscy raperzy, czy wokaliści potrafiliby odnaleźć się na ich kompozycjach. Z drugiej strony, zalicza się to zdecydowanie na duża zaletę muzyki tworzonej przez ten duet beatmakerów, z miejsca wymagającą od słuchacza odpowiedniego podejścia i skupienia się na poszczególnych aspektach ich nagrań. Twórczość BSBD jest przeznaczona dla odbiorców świadomych, ukształtowanych, dla których brzmienia dalekie od przeciętności stanowią wykwintne danie.

Blue Sky Black Death - Gifts In Jail Vol. 2Wydane odpowiednio w czerwcu i lipcu 2008 roku obie części „Gifts In Jail” to nic innego, jak podcasty udostępnione za darmo w sieci internetowej. Jednak, nie należy traktować tych wydawnictw jako nie wnoszących nic świeżego, podobnych do setki innych publikowanych w internecie podcastów. „Gifts In Jail Vol. 1 & 2” można uznać za epilog i staranne dopełnienie do albumu „Late Night Cinema”, który ukazał się pod koniec kwietnia trzy lata temu. Blue Sky Black Death pokazali, iż potrafią w odpowiedni sposób zająć się przygotowaniem audycji internetowej – przeprowadzoną selekcję utworów i brzmień zawartych na obu odsłonach podcastu śmiało można określić mianem co najmniej udanego zabiegu. „Gifts In Jail Vol. 1 & 2” – ścieżka dźwiękowa na długie samotne podróże i wspaniałe tło muzyczne dla wymyślonych przez ludzką wyobraźnię obrazów.

Całość materiału możecie bezpośrednio pobrać korzystając z zamieszczonych poniżej linków (podcasty zostały zmiksowane w postaci jednego pliku MP3). Natomiast pozostały dorobek muzyczny Blue Sky Black Death zostanie przedstawiony na U Call That Love w niedalekiej przyszłości, gdyż w pełni należy się tym wydawnictwom płytowym miejsce na stronie.

UPDATE: „Gifts In Jail Vol. 1 & 2” można znaleźć na Bandcampie w postaci jednego pliku muzycznego. Blue Sky Black Death udostępniło przy okazji pełną listę zespołów, których muzyka została użyta na tych projektach.

DOWNLOAD Blue Sky Black Death – „Gifts In Jail Vol. 1”

Tracklista

 1. Set Fire To Flames
 2. Stars Of The Lid
 3. Sol Invictus
 4. Sol Invictus
 5. Sol Invictus
 6. Set Fire To Flames
 7. Transient Waves
 8. L’Orchestre Noir
 9. Set Fire To Flames
 10. Do Make Say Think

DOWNLOAD Blue Sky Black Death – „Gifts In Jail Vol. 2”

Tracklista

 1. The Birth Of Tragedy
 2. Upon The Gates
 3. Across The Volga
 4. Scorched Earth
 5. Bagration
 6. Headlong Descent
 7. Atrophy