Nas - It Was...RemixedNa początku kwietnia b.r. opublikowałem pierwszy artykuł z serii „Z dolnej półki”, poświęcony podcastom „Gifts In Jail Vol. 1 & 2” Blue Sky Black Death. Przypomnę, iż niniejszy dział należy traktować jako pomost pomiędzy publikacji dotyczącymi historii kultury hip hopowej („Classic Hip Hop Videos” i „Hall of Fame”), a nowościami na rynku fonograficznym. Przyszła kolej na drugi wpis zaszufladkowany do tej kategorii, dotyczący tym razem nieoficjalnego wydawnictwa płytowego jednego z najlepiej kojarzonych na świecie raperów, Nasa, zatytułowanego „It Was…Remixed”.

37-letni dziś nowojorski artysta przez 20 lat aktywności na scenie muzycznej dorobił się pokaźnej dyskografii, której niejeden raper i producent może pozazdrościć. Nasir Jones wydał grubo ponad dziesięć albumów, wliczając w to również wspólne wydawnictwa płytowe z innymi przedstawicielami hip hopu, czy też reggae (patrz: ubiegłoroczny longplay „Distant Relatives” z Damianem Marleyem). Nic więc dziwnego, że pośród nagrań Nasa nietrudno znaleźć alternatywne wersje utworów, remixy, czy tracki z dopiskiem „advanced promo”. Jednym ze zbiorów tego rodzaju produkcji jest właśnie kompilacja „It Was…Remixed”.

Nieoficjalne wydawnictwo Nasa z 2004 roku zawiera 15 tracków, z czego większość stanowi wersje utworów niedostępnych na albumach, a jedynie na singlach i dwunastkach. Znajdziemy tutaj tracki zremiksowane przez Large Professora, Buckwilda, czy DJ’a Premiera (chociaż termin „remix” w przypadku „Nas Is Like” to za dużo powiedziane). Popularne produkcje rapera są zestawione z rzadkimi i trudno dostępnymi produkcjami („One Love” w remiksie Large Pro, „Sinful Living”, czy advanced promo „Amongst Kings”) oraz nagraniami pochodzącymi z katalogu innych Emcees – „Fast Life” z Kool G Rapem, „Mo Money, Mo Murder” z AZ.

Z racji tego, iż „It Was…Remixed” ukazało się jako bootleg i to jedynie na winylu, który naprawdę trudno teraz dostać, zamieszczam bezpośredni odnośnik do pobrania materiału.

DOWNLOAD Nas – „It Was…Remixed”

Tracklista

 1. One Love (Unreleased Large Professor Remix)
 2. Life’s A Bitch (Buckwild Remix Version 2) feat. AZ
 3. Fast Life (Remix) feat. Kool G Rap
 4. Street Dreams (Remix) feat. R. Kelly
 5. Sinful Living (Unreleased)
 6. Nas Is Like (DJ Premier Remix)
 7. Mo Money Mo Murder (Album Version) feat. AZ
 8. One Plus One feat. Xtra P
 9. Find Your Wealth (Unreleased)
 10. Amongst Kings (Advanced Promo)
 11. The General (Unreleased Remix)
 12. Analyse This feat. Jay-Z & Lord Tariq
 13. Wanna Play Rough (Advanced Promo)
 14. Fast Life (12″ Version) feat. Kool G Rap
 15. Deja Vu (Unreleased Pre-Illmatic)