Zapowiedź WBW 2010Microphone Masters Team zaprasza na ósmą już edycję bitwy o najdłuższej historii i największej renomie w kraju. Jak co roku aby wziąć udział w Wielkiej Bitwie Warszawskiej do stolicy przyjadą mistrzowie mikrofonu z całej Polsce.

Microphone Masters Team prezentuje:

Najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej wolnego mikrofonu: WBW 2010 – Wielka Bitwa Warszawska.

WBW Polish Freestle Battle [edycja 8]

WBW Polish Beatbox Battle [edycja 7]

WBW 2010 będzie cyklem 5 imprez, na które złożą się 4 turnieje eliminacyjne oraz finałowa Wielka Bitwa Warszawska. W tym roku turnieje beatboksowy i freestyle’owy będą rozgrywane równolegle. Z każdego turnieju eliminacyjnego awans do wielkiego finału wywalczy po 2 freestyle’owców i po 1 beatboxerze, dzięki czemu w wielkim finale oglądać będziemy starcie najlepszej ósemki w kategorii freestyle oraz najlepszej czwórki w kategorii beatbox. Każdy uczestnik może startować we wszystkich 4 turniejach eliminacyjnych chyba że wcześniej uda mu się wywalczyć awans do finału.

Zgłoszenia

Przyjmowanie zgłoszeń do udziałem w eliminacjach WBW 2010 rozpocznie się 4 lipca 2010. Rejestracja uczestników odbywać się będzie na oficjalnej stronie imprezy. Do udziału w WBW 2010 dopuszczone zostaną osoby które ukończyły 16 lat.

O WBW

Coroczne święto miłośników sztuki freestyle rap i human beatbox. Pięć dni bitew, pokazów i warsztatów z wielkim finałem na zakończenie, czyli Wielką Bitwą Warszawską. Ponad 200 artystów z całej Polski przyjedzie do Warszawy aby wziąć udział w największym i najbardziej prestiżowym turnieju wolnego mikrofonu w kategoriach freestyle i beatbox.

WBW to odbywająca się cyklicznie raz do roku impreza, podczas której wyłaniany jest najlepszy freestyle’owy Emcee, a także najlepszy beatboxer w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa oraz dźwięki generowane narządami mowy stają zawodnicy z całej Polski. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie freestyle’u i beatboksu. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność znajdująca się w klubie, co może odpowiednio umotywować lub zdeprymować pojedynkujących się zawodników. Wielki finał WBW zawsze poprzedzony jest serią imprez eliminacyjnych, podczas który wyłaniani są najlepsi zawodnicy, którzy zostaną dopuszczeni do walki o tytuł mistrza.

Hip hopowe bitwy, podczas których raperzy stają naprzeciw siebie na scenie próbując udowodnić swoją wyższość nad rywalem wywołują prawdziwy entuzjazm wśród publiczności. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności. Od początku istnienia kultury hip hopowej jej przedstawiciele próbowali wyróżnić się i udowodnić swoją wyższość nad konkurentami. To właśnie formuła bitwy (battle) pozwala im na to od wielu lat dzięki czemu jest najbardziej interesującą i entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność formą artystycznej rywalizacji.

Oficjalna strona WBW: www.wbw.pl


SMS WBW
Chcesz otrzymywać bezpłatne informacje i wejściówki na swoją komórkę? wyślij SMS o treści „WBW” na numer +48 500 400 540 (koszt zgodny z cennikiem Twojego operatora).

Lista kolejnych eliminacji WBW 2010: