Zbliża się Hip Hop Kemp 2010Sezon urlopowy w pełni. Niektórzy już na długo wcześniej zaplanowali wakacyjny wypoczynek, natomiast drudzy nadal snują swoje plany na najbliższe tygodnie. Idealną okazją na kilka dni odpoczynku od codzienności może stanowić zbliżający się festiwal Hip Hop Kemp.

IX. odsłona Hip Hop Kemp odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia 2010 roku na terenie dawnego lotniska w czeskim Hradec Kralove. Jest to druga co do wielkości impreza hip hopowa w Europie (palma pierwszeństwa należy się Splash! Festivalowi) – organizatorzy szacują przyjazd około 20 000 uczestników. HHK przyciąga zainteresowanych z wielu europejskich krajów, od Wielkiej Brytanii przez Niemcy po kraje nadbałtyckie. Udział Polaków w tej imprezie stanowi wysoki odsetek – wg danych z 2008 roku, w Czechach zjawiło się ok. 3 500 ludzi z nad Wisły. Renoma festiwalu dawno sięgnęła poza Stary Kontynent, w głównej mierze za sprawą artystów, którzy występowali u naszych południowych sąsiadów.

Hip Hop Kemp posiada wiele atutów przemawiających na korzyść festiwalu. Nie ma sensu podawać wszystkich zalet HHK, gdyż każdy może znaleźć inne pozytywne aspekty wypadu do Hradec Kralove. Jednakże, większość osób interesuje głównie line-up imprezy. Z podaniem ostatecznego spisu artystów wstrzymam się jeszcze przez pewien czas, ponieważ jak pokazały poprzednie edycje eventu, niespodzianki z tym związane mogą przydarzyć się niemal w ostatniej chwili. Póki co, do najważniejszych postaci awizowanych na HHK 2010 należą: Talib Kweli & Hi-Tek, Chali 2na & The Breakestra, Roots Manuva, Boot Camp Clik, Freeway & Jake One. Pełna lista wykonawców, którzy mają wystąpić podczas tegorocznego festiwalu jest dostępna na oficjalnej stronie Hip Hop Kemp.

Jak co roku, organizatorzy imprezy oferują zorganizowany transport autokarowy do Hradec Kralove. Kempobusy zabiorą fanów z 16 polskich miast (Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra).

Bilety na Hip Hop Kemp 2010 dostępne są za pośrednictwem Supersklepu, salonów EMPiK, Media Markt, Saturn oraz punktów sieci Eventim na terenie całego kraju. Ceny wejściówek wynoszą 190 zł w lipcu i 205 zł w sierpniu. Ceny mogą wzrosnąć w zależności od kursu Euro. Po więcej informacji odsyłam do działu „Bilety” na polskiej stronie Hip Hop Kemp.

Głównym organizatorem festiwalu jest Depo Crew. Ze strony polskiej, Hip Hop Kemp promuje Agencja Joytown.

Więcej informacji o Hip Hop Kemp 2010 już w najbliższym czasie.