Zmarł Michael "Eyedea" LarsenPóźnym wieczorem 17 października otrzymałem smutne wiadomości napływające z Minnesoty. Michael Larsen, znany lepiej jako Eyedea (9 listopada 1981 – 17 października 2010) zmarł w minioną niedzielę.

Śmierć tego niezwykle błyskotliwego artysty została potwierdzona przez jego matkę, Kathy Averill, która znalazła ciało syna. Niedługo potem, kobieta potwierdziła tę przygnębiającą wiadomość umieszczając krótką notkę na Facebooku:

It is with great pain and sadness that I tell you my son Mikey (Eyedea) has passed away.

Przyczyny zgonu nie zostały podane do wiadomości.

Eyedea odszedł z tego świata w wieku zaledwie 28 lat, pozostawiając po sobie zacny dorobek artystyczny. O jego nieprzeciętnych umiejętnościach najlepiej świadczą wszystkie odbyte przez niego bitwy freestylowe, w których był wielkim mistrzem. Do największych sukcesów Eyedei na tym polu kariery muzycznej należą zwycięstwa w prestiżowych bitwach – Scribble Jam (1999), Rock Steady Anniversary (2000) i Blaze Battle Chicago (2000). Następnie wraz ze swoim przyjacielem, DJ’em Abilitiesem założył duet, debiutując na scenie muzycznej w 2001 roku albumem „First Born”. Przez wszystkie lata związany był z uznaną niezależną wytwórnią płytową, Rhymesayers Entertainment. Ostatni album nagrany jako Eyedea & Abilities zatytułowany „By The Throat” ukazał się na rynku płytowym w listopadzie ubiegłego roku. Oprócz tego, pochodzący z Minnesoty Emcee należał do rockowego kolektywu Carbon Carousel (album „The Some of All Things or: The Healing Power of Scab Picking” z 2007 roku) i kwartetu Face Candy („This Is Where We Were” LP z 2006). W tym roku zapowiadana została premiera drugiej płyty Face Candy„Waste-age Teenland”, również z udziałem Eyedei.

Scena hip hopowa straciła wspaniałego artystę, którego styl nie jest możliwy do podrobienia.

Spoczywaj w pokoju, w hip hopowym niebie…

Zapisz