Znamy finalistów Beat Battle VIWe wrześniu i październiku ukazały się na łamach serwisu dwa artykuły dotyczące tegorocznej edycji beatbattle.poznan. W pierwszej kolejności przypomnieliśmy poprzednią odsłonę wydarzenia za sprawą kompilacji zawierającej nagrania uczestników Beat Battle V, ujawniliśmy 4 z 5 sędziów oraz podaliśmy informacje o biletach i finałowej imprezie. W ramach rozszerzenia wiadomości o tym przedsięwzięciu, przeprowadziliśmy również rozmowę z Hubertem Tasem, jednym z organizatorów tego projektu. W dniu dzisiejszym pora na kolejne wieści o Beat Battle VI. Znamy już wszystkich finalistów nadchodzącego eventu oraz poznaliśmy ostatniego z jurorów, którym został niemiecki producent IAMNOBODI.

W poprzednich tygodniach zaprezentowano niemal wszystkich sędziów tegorocznej edycji beatbattle.poznan. Zostali nimi patr00 (Sixteen Pads), Czarny HIFI (Prosto), Noon (Nowe Nagrania) i Maceo Wyro (RBMA). Do grona polskich jurorów dołączył na koniec gość specjalny z zagranicy o charakterystycznym pseudonimie, IAMNOBODI.

Pochodzący z niemieckiego Düsseldorfu producent, ma za sobą wydanie debiutanckiego albumu, „Elevated”. Wydawnictwo trafiło do obiegu dzięki Soulection. Rozgłos przyniósł mu jednak szereg produkcji i remiksów publikowanych na Soundcloudzie. Na warsztat brał utwory takich artystów, jak Brandy, Andre 3000 czy Kendricka Lamara. O szacunku, którym darzy tego ostatniego niech świadczy monolog rapera, zamieszczony w nagraniu „Do What You Love” otwierającym „Elevated”. Wśród inspiracji IAMNOBODI wymienia brzmienia jazzowe, hip hopowe i R&B. W jego produkcjach czuć ducha nieodżałowanego J Dilli, nie bez znaczenia wydają się być również wzorce zaczerpnięte z wczesnego okresu kariery Timbalanda. W konsekwencji otrzymujemy coraz to lepsze kompozycje, pełne przyjemnego, soulfulowego brzmienia, syntezatorowych smaczków, niekiedy wzbogaconych o wokalne sample.

Eliminacje do RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan. rozpoczęły się 1 października i trwały przez cały ubiegły miesiąc. W tym roku nadesłano do dwóch kategorii – „Live Act” i „Beat Show” – rekordową liczbę zgłoszeń, z czego większość trzymała przy tym wysoki poziom. Najpierw rozstrzygnięto wyniki w pierwszej z tych konkurencji.

Kategoria „Live Act” na beatbattle.poznan została zapoczątkowana dwa lata temu. Wtedy to, podczas IV Mistrzostw Polski Beatmakerów, swoje umiejętności zaprezentować mogło czterech uczestników, których zadaniem było przedstawienie 4-5-minutowej rutyny, w trakcie której mogli skorzystać z dowolnego rodzaju instrumentów. Z roku na rok ta kategoria cieszy się większym zainteresowaniem, co spowodowało zwiększenie liczby miejsc w finale do sześciu. Jak podają organizatorzy, przesyłane zgłoszenia różnią się od siebie pod wieloma względami, a ich urozmaicenie jest dobrze odbierane przez sędziów. Po zsumowaniu ocen wszystkich jurorów (patr00, Noon, Czarny HIFI, Maceo Wyro), okazało się, że 14 grudnia w Pawilonie Nowa Gazownia, zaprezentują się:

 • Roux Spana Beat Trio
 • Szatt
 • Zetena / Adam L.
 • NPoT
 • Fast Bloody Finger
 • Odme / Slavko

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się druga kategoria na beatbattle.poznan, „Beat Show”. Konkurencja polegająca na pojedynkach pomiędzy producentami w systemie pucharowym doczekała się wielu zgłoszeń. Wobec tego sędziowie mieli twardy do zgryzienia i wyłonienia szczęśliwej ósemki finalistów. Ostatecznie w grudniu w Poznaniu swoje umiejętności zademonstrują:

 • Szpalowsky (Toruń)
 • Zova (Poznań)
 • Brainfreezer (Poznań)
 • Marc Madness (Poznań)
 • Mesut Mrozil (Inowrocław)
 • Tobson (Turek)
 • Trepson (Warszawa)
 • Dadi (Goleniów)

Do finału 6. edycji wydarzenia pozostał już tylko miesiąc. W dalszym ciągu można nabyć bilety na imprezę, w tym miesiącu w cenie 25 złotych. Istnieje też zamówienia wejściówki wraz z dołączoną płytą „beatbattle.poznan”.

14 grudnia 2013 roku, Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań
Beat Battle Poznań VI
Cena biletu:

 • 25 złotych w listopadzie
 • 30 złotych w grudniu

Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sklepu Proporcji.

Dzisiejszego wieczoru w poznańskiej Strefie Kultywator odbędzie się before party beatbattle.poznan. Na imprezie zagrają Hubert Tas, Filip Andrys, Łukasz Kowalka, Jacek „Jacol” Pohl oraz Piotr „Łysy” Jaraszkiewicz.

Po wszystkie dodatkowe informacje i aktualności dotyczące beatbattle.poznan odsyłam na oficjalną stronę projektu oraz na Facebooka.