Finisaż projektu Etam Cru & Cropp - 04.04.2014, WarszawaPod koniec lutego informowałem o wspólnym przedsięwzięciu polskiej grupy street-artowej Etam Cru i marki Cropp pod nazwą Etamville. 7 marca w warszawskim klubie Wypieki Kultury odbył się wernisaż prezentujący niezwykłą, wyjątkową instalację tego duetu, czerpiącą z bogatego świata wyobraźni i magii. Ta nietuzinkowa, pierwsza tego rodzaju inicjatywa artystyczna będzie miał swój finał 4 kwietnia. Finisaż projektu Etam Cru & Cropp odbędzie się już jutro w klubie Wypieki Kultury. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć film dokumentujący dwutygodniowy proces kreowania instalacji artystycznej Sainera i Bezta. Ponadto w ramach finisażu będzie można posłuchać mistrzowskich setów w wydaniu Buszkersa, członka kolektywu didżejskiego JuNouMi Crew.

4 kwietnia 2014 roku, klub Wypieki Kultury, ul. Stolarska 2/4 (róg Szwedzkiej i Letniej), Warszawa
Etamville: finisaż projektu artystycznego Etam Cru & Cropp
Wystąpi: Buszkers (JuNouMi Crew)
Start: godz. 20:00

Buszkers występował w najlepszych polskich klubach z wieloma zagranicznymi gwiazdami (m.in. James Blake, Kidkanevil, Blawan, Kaytranada, Deadbeat & Tikiman, Hudson Mohawke, Mano Le Tough, Pearson Sound, De La Soul, L-Vis 1990) a także na festiwalach muzycznych Selector, Sitkko, Original Source Up To Date Festival, Burn In Snow oraz Coke Live Music Festival. Jego sety słyną ze zmienności i nieprzewidywalności, a zainteresowania muzyczne oscylują wokół najróżniejszych brzmień – od nu beats i hip hopu, przez disco i house, po techno i juke.

W 2008 roku Buszkers występował jako rezydent imprez EDU Dance Music w poznańskim Eskulapie. Natomiast od 2011 roku współprowadzi on cykle imprez w warszawskich klubach Powiększenie oraz Barka. Artysta miał także okazję nagrać gościnne miksy m.in. dla belgijskiego Laid Back Radio, litewskiego Monday Jazz, Pompon Night, Digital Meditation, Basstionu, Dusznego Grania czy Kosmosu w Radio Roxy. Od 2009 roku prowadzi jeden z najpopularniejszych polskich serwisów z podcastami – JuNouCast.

Etam Cru to dwuosobowy zespół street-artowy o oryginalnym stylu, docenionym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Duet artystyczny tworzą Bezt i Sainer, czyli Przemek Blejzyk i Mateusz Gapski, absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ich wielkoformatowe murale słyną z lekkości kreski i kreatywności magicznych, choć również psychodelicznych dzieł. Formacja należy do prawdziwej awangardy współczesnego street-artu, obok której nie sposób przejść obojętnie. Prace Etam Cru znajdują się w wielu miastach w Polsce i zagranicą, m.in. w Richmond w Stanach Zjednoczonych, w Portugalii czy na Słowacji i zachwycają surrealistycznym wydźwiękiem. W 2013 roku z okazji Roku Tuwima grupa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środkom Urzędu Miasta Łódź stworzyła mural zatytułowany „Madame Chicken”. Mural kolektywu zdobi m.in. również budynek Och-Teatru w Warszawie, a ich prace były wielokrotnie prezentowane na wielu festiwalach urban art, a także na wystawie INOPERAble w Wiedniu.

Wszystkie aktualności odnośnie imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło: informacje prasowe