Pa co sie dzieje! vol. 1 - 03.03.2012, 1500m2, WarszawaStones Throw Records od wielu lat należy do najpopularniejszych około hip hopowych wytwórni płytowych, zdobywając licznych fanów na całym świecie. Również nad Wisłą oficyna wydawnicza kierowana przez Peanut Butter Wolfa posiada wielu sympatyków. Jednak pomimo oddanych fanów oraz bardzo dobrej dystrybucji płyt z katalogu STR w kraju, to rzadko przedstawiciele tego labelu odwiedzają Polskę. Sytuacja poprawi się nieco na początku marca, kiedy to w warszawskim klubie 1500m2 wystąpi jeden z czołowych obecnie undergroundowych artystów związanych z kalifornijską wytwórnią – Homeboy Sandman. Raper wywodzący się z nowojorskiego Queens wystąpi w ramach imprezy Pa co się dzieje! vol. 1 organizowanej przez Asfalt Records.

3 marca 2013, 1500m2, ul. Solec 18, Warszawa
Pa co się dzieje! vol. 1
Wystąpią:

  • Homeboy Sandman (USA, Stones Throw Records)
  • Rasmentalism (PL, Asfalt Records)
  • Flirtini (PL), MAUi WOW!E (PL)

Wstęp: od godz. 19:00
Cena biletu: 20 zł w przedsprzedaży (do końca lutego), 25 zł w marcu. Wejściówki dostępne w dniu koncertu w cenie 30 zł. Bilety można nabyć za pośrednictwem Asfalt Shopu oraz sieci TicketPro, a także stacjonarnych punktów na terenie Warszawy: Side One (Chmielna 21, Warszawa), Galeria Koloru (Al. Solidarności 82, Warszawa).

Jako support przed nowojorskim artystą wystąpi Rasmentalism ze swoim świeżym live show. Grupa pokaże się w składzie: Ras (mikrofon), Ment XXL (bitmaszyna), Tort (klawisze, talkbox). Podczas koncertu po raz pierwszy na żywo będzie można usłyszeć już drugi singiel promujący nadchodzącą nową płytę zespołu, która trafi do sprzedaży jesienią tego roku nakładem Asfalt Records.

O dobre muzyczne samopoczucie przed, jak i po koncertach, zadbają autorzy jednych z najlepiej przyjmowanych imprez w stolicy kraju, czyli duet Flirtini. Aby poczuć jeszcze mocniej słoneczne brzmienia w środku zimy, towarzyszyć im będzie duet MAUi WOW!E. Znani z oficjalnego remiksu dla amerykańskiego rapera Stalleya (Maybach Music Group) powoli podbijają świat. Warto być tego świadkiem.

Jeżeli jesteście stałymi Czytelnikami strony, to na pewno zauważyliście, że Homeboy Sandman znajduje się pod naszą stałą obserwacją. Niedoszły prawnik reprezentuje typ hip hopowego artysty, który posiadając odpowiedni poziom intelektualny nie traci kontaktu z realiami ulicy, będąc przy okazji mistrzem gier słownych i największym fanem Black Thoughta. Debiutanckie projekty wykonawcy – „Nourishment” EP i „Nourishment (Second Helpings)” – ukazały się w połowie 2007 roku, będąc początkiem drogi twórcy po rozgłos na całym świecie. Dzięki następnemu projektowi („Actual Factual Pterodactyl” z 2008 roku) oraz współpracy z wieloma mediami (magazynami, serwisami muzycznymi, stacjami radiowymi), przedstawiciel nowojorskiego undergroundu powoli zdobywał swoich sympatyków.

W połowie 2010 roku ukazał się trzeci longplay artysty zatytułowany „The Good Sun” – punkt zwrotny w karierze nowojorczyka. Wydawnictwo zawierające gościnne występy M Slago, Daniela Josepha, Johna Robinsona oraz wyprodukowane przez m.in. 2 Hungry Bros, Ski Beatsa, Thievin’ Stephena, DJ’a Spinnę, Psycho Lesa, J57 zdobyło uznanie w oczach dziennikarzy muzycznych oraz miłośników alternatywnej odmiany rapu. Homeboy Sandman został doceniony przez Stones Throw Records, oferując raperowi wejście szeregi członków tej wytwórni płytowej. Emcee skorzystał z tej propozycji, udowadniając na przestrzeni ub.r., że warto było na niego postawić. Po dwóch co najmniej przyzwoitych EP-kach („Subject Matter” oraz „Chimera”) w połowie września 2012 roku odbyła się premiera pierwszego albumu wykonawcy z Queens w Stones Throw Records. „First of a Living Breed” spotkało się z mnóstwem przychylnych recenzji i opinii. Wychwalano nie tylko warstwę muzyczną płyty, za którą byli odpowiedzialni choćby Oddisee, J57 i Oh No, ale także wspaniały i bogaty wachlarz umiejętności gospodarza LP. Zaangażowane teksty podane w specyficzny i rozpoznawalny sposób z dużą dozą humoru, trafiły w niejedne gusta.

Homeboy Sandman udanie wypada również na imprezach, o czym wkrótce polscy fani będą mogli przekonać się na marcowym koncercie w Warszawie.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na Facebooku.