Seria filmow dokumentalnych Red Bull Music Academy H∆SHTAG$Kilka tygodni temu ruszyła nowa seria filmów dokumentalnych Red Bull Music AcademyH∆SHTAG$, która poświęcona jest najświeższym, muzycznym zjawiskom związanym z rozwojem Internetu. Coraz więcej ludzi słucha playlist na YouTube czy Soundcloudzie, oglądając najnowsze memy i wszelkie obrazki na Tumblrze. Co tworzą ludzie wychowani na sieci i żyjący wszystkimi trendami w internecie? Obserwacji zostaje poddane wiele scen muzycznych – od alternatywnego R&B, poprzez cloud rap, aż po UK bass. Pytamy artystów o to, co sądzą o tagach nadawanych im przez blogerów i internautów.

W premierowym odcinku H∆SHTAG$ przyglądamy się kluczowym postaciom na scenie współczesnego R&B, które od kilku lat przeżywa renesans. Zaproszeni artyści opowiadają o rozwoju tego gatunku i roli internetu w przyspieszaniu eksplozji nowych trendów. Jaki jest ich stosunek do sieciowych mediów oraz popularnych wśród blogerów i słuchaczy szufladkach, do których wrzucani są twórcy R&B? Co stanie się z tym pełnym emocji nurtem muzycznym? Odpowiedzi udzielają tacy twórcy, jak How To Dress Well, Jeremy „Zodiac” Rose, Miguel, Rochelle Jordan, BadBadNotGood.

Seria składa się z sześciu odcinków, które są publikowane co tydzień w środę na kanale Red Bull Music Academy na YouTube. Do tej pory ukazały się odcinki o R&B, clud rapie, post dubstepie i kręgu beats. Więcej informacji o tym projekcie oraz pozostałych działaniach RBMA znajdziecie w tym miejscu.

Final zawodow Red Bull Zjazd na Kreche 2013W niedzielny poranek 24 lutego odbył się finał masowego wyścigu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę 2013. Kultowe już zawody powróciły w polskie góry, a w raz z nimi rzesze fanów śnieżnego szaleństwa, którym nie straszna jest masowa rywalizacja i zawrotne prędkości. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, które mogły zagrozić bezpieczeństwu zawodników – masowa rywalizacja została przeniesiona na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Z jego szczytu o 9:00 rano wystartowała równocześnie grupa 300 śmiałków, którym przyświecał tylko jeden cel – dojechać jak najszybciej do mety.

Półtorakilometrową trasę pokonał najszybciej Michal Bekes z miejscowości Zdiar na Słowacji. Dotarcie do mety zajęło Michalowi 1 minutę i 31 sekund.

Oprócz jednego zwycięzcy zjazdu finałowego, uhonorowani zostali również zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategorii: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzista. W kategorii snowboard-mężczyźni zwycięzcą został Łukasz Hoły z Zakopanego, który na mecie pojawił się po 1 minucie i 39 sekundach. Pierwszą narciarką była Wioletta Dobrowolska, która dojechała do linii mety po 1 minucie i 56 sekundach.

Najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w 2 min i 7 sekund pokonała trasę w Kotelnicy.

Aby wziąć udział w niedzielnym wyścigu na Kasprowym Wierchu, należało wcześniej zagwarantować sobie miejsce na linii startowej podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych: w Zieleńcu, Jurgowie, Szczyrku lub w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej. W tym roku w eliminacjach wzięło udział blisko 950 osób.

Więcej informacji o Red Bull Zjazd na Krechę znajdziecie na tej stronie internetowej.