Sweater Beats zagra w KrakowieW następnych tygodniach odbędzie się sporo ciekawie zapowiadających się imprez, o których informacje pojawią się na łamach naszego serwisu. Newsy koncertowe rozpoczynamy od wydarzenia zapowiedzianego na 1 lutego w Krakowie. Już w przyszłą sobotę w tamtejszym klubie Alchemia odbędzie się kolejna odsłona cyklu Urban Heroes. Tego dnia gwiazdą wieczoru będzie producent zamieszkały w Brooklynie, Sweater Beats. Początkowo występ tego artysty zapowiadano na październik ub.r., ale wskutek pewnych zawirowań przełożono imprezę na pierwszy kwartał tego roku. Beatmakera związanego z wytwórniami płytowymi HW&W Recordings i Symbols Recordings będą wspierać na scenie Good Paul, Klaves, Raq & 4o4.

1 lutego 2014 roku, klub Alchemia, ul. Estery 5, Kraków
Sweater Beats na kolejnej odsłonie Urban Heroes
Wystąpią:

  • Sweater Beats (HW&W Recordings/Symbols Recordings), Good Paul (Pets/Project: Mooncircle), Klaves (Symbols Recordings), Raq (Foxhole/5:55), 4o4

Start: godz. 21:00
Cena biletu: 20 złotych, 15 złotych lista FB.

Urban Heroes to dobrze kojarzony cykl imprezowy odbywający się już od pewnego czasu. Na poprzednich wydarzeniach organizowanych pod tym szyldem wystąpili m.in. Lapalux, King Cannibal, Slow Magic, Lunice, Just Blaze, TOKiMONSTA i Blue Daisy. 1 lutego do tej listy dopiszemy Sweater Beatsa, beatmakera znajdującego się na fali wznoszącej od kilkunastu miesięcy. Antonio Cuna, to producent którego warto zapamiętać w napływie nowych wykonawców kojarzonych z nurtem indie R&B, i to nie tylko ze względu oryginalnego określenia przez niego swoich utworów. Twórca mówi o tworzonych przez siebie nagraniach w ten sposób: „I make music to make your booty bounce”.

Sweater Beats zagra w Krakowie - 1.02.2014, klub AlchemiaSweater Beats zwrócił już na siebie uwagę takich osób z branży muzycznej, jak Diplo czy Bondax. U boku tych drugich przebył nawet trasę koncertową, a występy w miejscach jak przykładowo Boiler Room tylko potwierdziły jego muzyczną wielkość. Twórca z Ameryki Północnej prowadzi działalność wydawniczą od ponad 2 lat, co przełożyło się na zdobycie wielu sympatyków z całego świata oraz zainteresowania swoją osobą wydawców. Wykonawca jest związany z amerykańskimi wytwórniami płytowymi HW&W Recordings (współpracującą z szeregiem różnych beatmakerów pokroju Ta-ku, Kaytranady, Ackryte’a, Bugseeda czy Elaquenta) oraz Symbols Recordings. Należy on do wielu producentów i kształtujących falę internetowej muzyki. W swoich setach łamie granice gatunkowe i kładzie nacisk na dwa podstawowe składniki – beat i bas. Używając swoich oryginalnych utworów, remiksów i katalogu nagrań z różnych zakątków globu, wykonawca potrafi wprawić ludzi w naprawdę dobre samopoczucie.

29 października ub.r. odbyła się premiera „That Feel EP”. Wydaniem tego materiału zajęło się Symbols Recordings. Tracklista krótkiego materiału obejmuje 4 tracki, z których dwa („Do It For Me” oraz „Love Me”) Sweater Beats nagrał przy udziale odpowiednio Erin Marshall i Sunni Colon. EP-kę zamyka remix „Feel Me” autorstwa Falconsa. Wydawnictwo dostępne do odsłuchu na Soundcloudzie.

Wspólnie z producentem zza Wielkiej Wody tego wieczoru na scenie klubu Alchemia zaprezentują się również Good Paul (Pets/Project: Mooncircle), Klaves (Symbols Recordings), Raq (Foxhole/5:55) oraz 4o4. Wszyscy wykonawcy zapewne postarają się o dobrym poziom imprezy.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.