Koncert B-Reala w Warszawie - klub 1500 m2, 28.11.2011W ostatnim okresie na terenie kraju odbyło się kilka zacnych imprez kulturalnych z udziałem znaczących postaci na undergroundowej scenie muzycznej. 20 października w Poznaniu wystąpił członek Crown City Rockers, Raashan Ahmad. Dwa tygodnie temu ciekawe wydarzenia zostały zorganizowane w Warszawie i Krakowie. W stolicy Polski zagrali TOKiMONSTA i Oddisee, natomiast do Grodu Kraka zawitała grupa Ugly Duckling. Z kolei w zeszłą sobotę wypadła kolejna odsłona cyklicznego eventu Rap History Warsaw, który uświetnił koncert Phife Dawga (A Tribe Called Quest). Oprócz tego, ostatnio do kraju zawitała powszechnie znana formacja acid-jazzowa, Us3 oraz solista Aloe Blacc. Teraz przyszła pora na show jednego z legendarnych przedstawicieli kultury hip hopowej, B-Reala. Już 28 listopada frontman kultowego kolektywu Cypress Hill pojawi się wraz z Sick Jackenem i Big Duke’iem (Psycho Realm) i donGURALesko w warszawskim klubie 1500m2.

28 listopada 2011 roku, klub 1500 m2 ul. Solec 18, Warszawa
Koncert B-Reala
Line-up:

  • B-Real (Cypress Hill)
  • Psycho Realm (Sick Jacken & Big Duke)
  • donGURALesko

Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki w przedsprzedaży w cenie 89 zł można nabyć w następujący sposób:

  • za pośrednictwem sieci sklepów Eventim: salony EMPiK-u, Media Marktu, Saturna
  • w punktach stacjonarnych w Warszawie: Skateshopie California (Rondo Jazdy Polskiej ul. Waryńskiego 12 lok. 19), Skateshopie Serum (stacja metra Służew, ul. Wałbrzyska 11 lok. 137)
  • poprzez strony internetowe: Hip-Hop.pl, Rapiszon) 129 zł (w dniu koncertu)

Wejściówki w dniu koncertu w cenie 129 zł.

B-Real to bez wątpienia żywa legenda hip hopu, szczególnie wśród raperów wywodzących się z Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. 41-letni obecnie artysta pochodzenia meksykańskiego i afro-kubańskiego dał się poznać jako doskonały lider uznanej grupy Cypress Hill. Wspólnie z Sen Dogiem, Ericiem Bobo i DJ’em Muggsem, wydał 10 albumów, obfitujących w ponadczasowe utwory. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu „Cypress Hill” (1991) rozpoczęła kronikę formacji, od wielu doskonale kojarzoną również przez osoby spoza kręgów hip hopowych.

Poza pracą nad wydawnictwami w ramach Cypress Hill, B-Real brał udział również w szeregu innych projektach muzycznych. Raper w przeszłości przyczynił się do powstania pierwszego LP Psycho Realm„The Psycho Realm” z 1997 roku (Emcee następnie porzucił zespół na rzecz swojej macierzystej formacji). W 2002 współpracował z Mellow Man Ace’em i Son Doobiem w grupie Serial Rhyme Killas, z którą wydał jedną 12″ oraz pojawił się na składance „T.H.C. (The Hip-Hop-Collection) Vol. 1” (nie ma, to jak chwytliwy tytuł). Artyści nagrali również cały album o tytule „Deluxe Rapture”, który jednak nigdy nie został wydany.

Kariera solowa Louisa Freese’a do pewnego czasu ograniczała się do udziałów na płytach innych osób. Dopiero w 2005 roku ukazał się premierowy mixtape B-Reala, „The Gunslinger”. W następnych latach trafiły do obiegu kolejne części projektu: „The Gunslinger Part II: Fist Full Of Dollars” oraz „Gunslinger : III (For A Few Dollars More)”. 24 lutego 2009 artysta wydał swój pierwszy solowy album „Smoke N Mirrors” (Duck Down). W zeszłym roku raper wypuścił, jak dotychczas, ostatnie wydawnictwo płytowe: „The Harvest Vol.1: The Mixtape”.

Podczas koncertu w klubie 1500m2, B-Realowi będą partnerować na scenie ww. Sick Jacken i Duke z Psycho Realm. Związana z Cypress Hill grupa wydała w 1994 roku singiel „Scandalous”, który ukazał się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Mi Vida Loca”. Po dobrze przyjętym (głównie wśród sympatyków hardcore’owego brzmienia rapu) debiutanckim albumie „The Psycho Realm” (Ruffhouse Records, 1997), wydawałoby się, że formacja stoi u progu pomyślnej kariery muzycznej. Jednak plany te zostały przekreślone przez tragedię, jaka miała miejsce 29 stycznia 1999 roku na terenie Los Angeles. Próbując rozdzielić uczestników ulicznej sprzeczki, Duke, został postrzelony w kark, co spowodowało całkowity paraliż jego lewej części ciała. W wyniku tej tragedii, poszkodowany w tej sprawie raper został zmuszony ograniczyć swój udział na płytach. Od tego momentu, Sick Jacken przewodzi Psycho Realm, współpracując z plejadą hardcore’owych artystów.

Listopadowy koncert B-Real odbędzie się w ramach jego europejskiej trasy koncertowej. Sick Jacken i Duke nie raz grali już z nim na scenie, więc można być pewnym odpowiedniego poziomu całego show. Natomiast całą imprezę otworzy donGURALesko, promujący obecnie swoje ostatnie wydawnictwo płytowe „Zaklinacz Deszczu”.