Big Daddy Kane wystąpi na Hip Hop Kemp 2013Tegoroczne wakacje dotarły już do półmetka. Wraz z sierpniem przechodzimy do kolejnej porcji festiwalowych uciech muzycznych, czekających na nas w różnych częściach kraju i Europy. Organizatorzy nadchodzących przedsięwzięć uwijają się w pocie czoła przed startem swoich imprez, starając się dopiąć wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Jak zwykle polscy fani hip hopowi żywo interesują się aktualnościami dotyczącymi zbliżającej się edycji Hip Hop Kemp. Do pokaźnego i zacnego line-upu wydarzenia, które zaplanowano na 22-24 sierpnia, dołączyli następni artyści. Obok m.in. De La Soul, Kendricka Lamara, El-P, R.A. The Rugged Mana czy Stalleya, zaprezentują się w czeskim Hradec Kralove również Big Daddy Kane, Lords Of The Underground i Saian Supa Crew.

Już nawet mniej niż 3 tygodnie pozostały do rozpoczęcia HHK 2013. W trakcie poprzednich kilkunastu tygodni poznaliśmy szczegóły 12. edycji tego międzynarodowego wydarzenia. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się kolejne odsłony festiwalowego line-upu, przedstawiającego się w tym roku nad wyraz apetycznie. Lista wykonawców na następnym Hip Hop Kemp zawiera wykonawców szczególnie popularnych w tym momencie, jak i prawdziwych klasyków gatunku. W ten sposób uzyskaliśmy wybuchową mieszankę złożoną z ww. postaci, a także m.in. Homeboya Sandmana, Oddiseego & Apollo Browna, Guilty Simpsona, Shabazz Palaces czy członków Organized Threat (z Gavlyn na czele). Jak się okazało, na tych twórcach line-up nie został zamknięty. W ostatnich tygodniach do grona wykonawców zaproszonych do naszych południowych sąsiadów dorzucono niemniej ciekawych przedstawicieli świata hip hopowego. Big Daddy Kane wraz z Lords Of The Underground i Saian Supa Crew wzbudzili spore zainteresowanie opinii publicznej.

Jeżeli mowa o najbardziej wpływowych raperów w historii, to w pierwszej piątce powinno znaleźć się miejsce dla Antonio Hardy’ego. Znakomity Emcee o nienagannym stylu stał się inspiracją dla tysięcy artystów na całej kuli ziemskiej, chętnie nawiązujących w swoich nagraniach do jego twórczości. Big Daddy Kane pomógł ukształtować warsztat niejednego wielkiego wykonawcy, co niejednokrotnie podkreślało mnóstwo osób z branży muzycznej. Twórca pochodzący z Brooklynu ma na swoim koncie wydanych 7 albumów, z czego pierwsze 3 płyty – „Long Live the Kane”, „It’s a Big Daddy Thing” i „Taste of Chocolate” – zostały najlepiej zapamiętane przez słuchaczy. Pomimo tego iż od premiery ostatniego longplaya BDK minęło już 15 lat, to nadal cieszy się on szacunkiem na scenie hip hopowej, regularnie grając koncerty w Stanach Zjednoczonych i Europie. Występ tego legendarnego Emceego powinien stanowić nie lada gratkę na tej edycji Hip Hop Kemp.

Lords Of The Underground zagraja na HHK 2013W pierwszej lat 90.tych debiutowało multum późniejszych mniej lub bardziej kultowych artystów. Lords Of The Underground wypuszczając dwie dekady temu „Here Come The Lords” szybko dołączyli do grona znanych i szanowanych twórców wiernych ideałom korzennego rapu. Grupa powstała na początku lat 90.tych, kiedy to raperzy DoItAll i Mr. Funke na Uniwersytecie Shaw poznali DJ’a Lord Jazza. O sukcesie ww. debiutanckiej płyty formacji zadecydowały w głównej mierze kapitalne single „Psycho”, „Funky Child”, „Check It” czy też prawdziwy hymn zespołu „Chief Rocka”. Równie wiele dobrego można powiedzieć o drugim projekcie LOTU, „Keepers Of The Funk”. W dalszych latach nowojorski kolektyw opublikował jeszcze „Resurrection” i „House Of Lords”. W dzisiejszych czasach sympatycy Złotej Ery nadal chętnie wracają do produkcji DoItAlla i spółki, co wystawia ich nagraniom wysoką notę i ponadczasową wartość.

Awizowany wcześniej występ grupy Saian Supa Crew został odwołany. W oświadczeniu wydanym odnośnie tej zaistniałej sytuacji czytamy, iż management grupy bez podania konkretnego powodu zrezygnował z udziału SSC na festiwalu.

Line-up festiwalu uzupełniła także polska grupa o wdzięcznej nazwie Bałagany Na Bani. Warszawska grupa wydała do tej pory dwa albumy, grając do tego całkiem sporo koncertów. Ich potencjał został doceniony, dzięki czemu już w sierpniu zaprezentują się u naszych południowych sąsiadów.

Od czwartku zmieniła się cena biletów na festiwal. W tej chwili 3-dniowe karnety są dostępne w sprzedaży w cenie 249 (normal) i 449 (VIP) złotych. W przeddzień imprezy (21.08) cena wejściówek wzrośnie odpowiednio do 269 i 479 złotych. Bilety można zamawiać za pośrednictwem sklepu Urban City.

Wszystkie dodatkowe informacje oraz szczegóły odnośnie Hip Hop Kemp znajdziecie na oficjalnej polskiej stronie festiwalu oraz na Facebooku.