Elzhi zagra w Warszawie - 14.08.2012, klub 55W zestawieniach dotyczących największych wygranych ostatnich kilkunastu miesięcy w branży hip hopowej znajdziemy różne postaci. Jedni z nich należą do nowych twarzy na scenie hip hopowej, inni po kilku latach spędzonych w cieniu rozpoczęli marsz w górę po należne im laury i zaszczyty. Jeszcze inni wykonawcy zaczęli wreszcie spełniać pokładane w nich nadzieje i mocno rozepchali się łokciami pomiędzy swoimi kompanami po fachu. Właśnie w tej kategorii umieścimy pochodzącego z Detroit Elzhiego, święcącego triumfy po wydaniu w maju ub.r. autorskiej interpretacji „Illmatic” Nasa, albumu „Elmatic”. Już jutro przedstawiciel The Motor City zawita do warszawskiego klubu 55. Jego koncert będzie nie lada gratką dla sympatyków twórczości utalentowanego rapera.

14 sierpnia 2012 roku, klub 55, ul. Żurawia 32/34, Warszawa
RHW x S1 x Bushmills: Elzhi + Hades & DJ Kebs w klubie 55

Wystąpią:

  • Elzhi
  • Hades & DJ Kebs

Start: godz. 21:00
Cena biletu: 20 zł, after party po koncercie w cenie 10 zł (darmowe dla osób, które pozostaną po koncercie oraz z listy wydarzenia na Facebooku). Do każdej wejściówki zostanie dołączony kupon rabatowy o wartości 20 zł na zakupy w Warsaw Sneaker Store przy ul. Chmielnej 20.

W ramach after party po koncertach Elzhiego i Hadesa, odbędzie się ostatnia edycja „rocznikowych” imprez Rap History Warsaw, podczas której wystąpią również reprezentanci Koka Beats i U Know Me Records. Osoby, które zostaną po koncercie lub zapiszą się na listę wydarzenia na Facebooku wchodzą za darmo.

Elzhi jest brakującym elementem bogatej i burzliwej historii Slum Village (zespół wystąpił w ubiegłym miesiącu w stolicy). Po rozpoczęciu kariery solowej przez J Dillę w 2001 roku, dołączył do składu kultowej formacji z Detroit, co sam Jay Dee przyjął z aprobatą. Jako członek zespołu nagrał 4 albumy, debiutując na wydanym dekadę temu „Trinity: Past, Present and Future” (wydawnictwo zawierało przede wszystkim singiel „Tainted” z udziałem Dwele. Wypuszczony w 2008 roku pierwszy pełnoprawny album solowy rapera – „The Preface” – potwierdził skalę jego talentu, ale dopiero owiany sławą album „Elmatic” z zeszłego roku, przyniósł mu międzynarodową sławę.

Hołd złożony dla debiutanckiej płyty Nasa, „Illmatic” nawiązuje do tego hip hopowego klasyka zarówno w warstwie muzycznej, powierzoną zespołowi Will Sessions, jak i lirycznie zamieniając Queensbridge na historie z dzielnic Detroit. Genialny rework „It Ain’t Hard To Tell”, oryginalnie wyprodukowanego przez Large Professora, podobnie jak pozostałe utwory znajdujące się na tym projekcie są niejako godnymi następcami oryginalnych nagrań. Aktualnie artysta kończy prace nad wyczekiwanym LP „The Weather Report”. Po kontrolowanym przecieku „Blue Window”, za którego produkcję odpowiada protegowany Moodymanna, ex DJ Slum VillageDez Andres, nie ma wątpliwości, że jest na co czekać.

Artystą, który rozgrzeje was przez występem gwiazdy wieczoru, jest jego zdeklarowany fan – Hades. Wspólnie z DJ’em Kebsem i za sprawą beatów Galusa, wprowadzą wszystkich tego wieczoru w odpowiedni nastrój przed koncertem rapera zza Wielkiej Wody.