Tucka Da Huntaman - Da Hunt Is OnPierwsza połowa lat 90.tych obfitowała w wiele produkcji utrzymanych w stylu „ruff, rugged & raw”. Bezkompromisowe, zarówno braggadocio czy też storytellingi, ścierały się z wysokiej jakości produkcjami, najczęściej opartymi na niskim basie z wyraźnym naciskiem na mocne uderzenia werbla. Jednym z artystów idealnie wpisujący się we wspomniany opis jest Tucka Da Huntaman.

Kevin Tucker wychował się i dorastał na Brooklynie w Nowym Jorku, gdzie nie trudno było zarazić się dyscypliną rymowania. Już jako młodzieniec zaczął niewątpliwie wyróżniać się spośród innych „podwórkowych” Emcees. Stało się tak za sprawą szorstkiej, chrapliwej wręcz barwy głosu. Liczne freestyle dawane czy to w radiowych występach, czy też podczas otwartych jamów skutecznie rozpętały burzę wokół osoby Tuckera.

Debiut na oficjalnym nagraniu Huntamana przypada na 1994 rok. Wówczas to raper udzielił się na singlu Bodyrocka w zremiksowanej wersji utworu „Crush Sounds (Flippy Remix)”. Nagranie utrzymane w konwencji electro stało się dość nietypowe dla hardcore’owego Emcee, jednak Tucka pokazał klasę i w efekcie słuchacze dostali porządna fuzję stylów. Rok później przyszła kolej juz na autorskie nagranie Tuckera.

Singiel „Da Hunt Is On” b/w „Watch Your Back” wydany został w 1995 roku przy współpracy z wytwórnią Profile. Oba utwory z powodzeniem mogą posłużyć za definicję stylu „East Coast hardcore flava”, a szczególnie „Watch Your Back” – prawdziwy street banger.

Problemem przez który Tucka nie wydał nic więcej był…jego głos. Otóż w momencie dokooptowania rapera do Profile, swoje miejsce w owej wytwórni grzał już Nine. Praktycznie identyczna barwa głosu oraz styl rymowania obu Emcees zmusiły włodarzy labelu do podjęcia jednogłośnej decyzji. Co prawda ciężko było przebić się przez błyszczącego wówczas Nine’a w czym nie pomogły również podkłady przygotowane przez Tony’ego Stoute’a, producenta… Nine’a. Po tym czasie Huntaman zniknął ze sceny na długi czas, co oznacza, że happy endu nie będzie.

Discogs: Tucka Da Huntaman – „Da Hunt Is On” b/w „Watch Your Back”

Tracklista

Strona A

A1 Da Hunt Is On (Radio Version)
A2 Da Hunt Is On (Original Version)
A3 Da Hunt Is On (Instrumental)

Strona B

B1 Watch Your Back (Radio Version)
B2 Watch Your Back (Instrumental Version)
B3 Da Hunt Is On (Acappella Version)