Original Source Up To Date 2012 - druga część line-upuWraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji coraz bliżej maratonu festiwali muzycznych na terenie całego kraju. W związku z tym, najbliższe dni na stronie zdominują informacje o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych zaplanowanych na następne tygodnie. Zanim jednak zaczną królować w serwisie lipcowe-sierpniowe eventy, sięgnę do najdalszej daty w kalendarzu imprezowym. W dniach 20-21 września odbędzie się w Białymstoku 3. edycja festiwalu Up To Date. We wtorek 19. czerwca organizatorzy przedsięwzięcia odsłonili drugą część line-upu. Jak nietrudno domyślić się, największe zainteresowanie UCTL wzbudzili przedstawiciele hip hopowi na tej imprezie.

Podana do wiadomości pod koniec maja pierwsza lista wykonawców zawierała głównie artystów z szeroko pojętej półki elektronicznej. Również sympatycy hip hopu dowiedzieli się o postaciach związanych z tym gatunkiem muzycznym – Onra, Ten Typ Mes i Tworzywo Sztuczne – zaproszonych na drugą połowę września do stolicy województwa podlaskiego. Jak przypuszczano, stanowiło to jedynie przedsmak prawdziwych emocji szykowanych w drugiej odsłonie line-upu na Original Source Up To Date 2012.

Wśród wszystkich osobistości ze sceny hip hopowej na białostockiej imprezie, zdecydowanie przed szereg wysuwają się: frontman Dilated Peoples, Evidence, a także szalenie popularny obecnie beatboxer rodem z Francji, Eklips. Solowy występ przedstawiciela Zachodniego Wybrzeża na Podlasiu, to nie lada gratka dla wszystkich miłośników jego twórczości. W ub.r. raper wydał długo oczekiwany album „Cats & Dogs”, co jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed jego koncertem. Z kolei francuski sztukmistrz mikrofonu z pewnością też postara się o dobre przyjęcie na festiwalu za sprawą swojego niewyczerpanego repertuaru dźwięków. Oprócz nich na Original Source Up To Date zagrają: pozytywnie zakręcony kolektyw Baku Baku Skład (Kaliber 44, Gutek, CNE), dobrze znani białostockiej publiczności The Returners i DJ Czarny/Tas oraz artyści z lokalnego podwórka – Hukos i Cira. Ponadto na części hip hopowej pokażą się mieszkańcy Londynu – DEX: SFX (Faith SFX & DJ Angelo).

Pozostałe sceny na wrześniowym wydarzeniu także będą prezentować się godnie. Do wcześniejszych artystów spod szyldu elektroniki dołączyli: I-F, DJ Assault, DVS1, DeepChord, Echospace, Ifan Dafydd, Zerova, Evol Intent, Coki (Digital Mystikz), fLako i Tom Encore. Wszyscy wykonawcy zostaną ulokowani na poszczególnych, barwnie opisanych miejscach – Stan Skupienia, Elektronika i Technosoul. Obok nich powstanie nisza przydzielona U Know Me Records, Dobrym Bitom i Elektropunkz, Home Sweet Home.

W ramach przedbiegów przed Up To Date’em, 15 sierpnia odbędzie się cykliczna już impreza, Ambient Park. Za blisko dwa miesiące na białostockich Plantach usłyszymy Williama Basińskiego, Kepa Yew & Dorotę Mortek i Osmo. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ruszyła druga tura sprzedaży biletów na festiwal. Od 19 czerwca wejściówki w cenie:

  • 29 zł – bilet jednodniowy na 21 września
  • 39 zł – bilet jednodniowy na 22 września
  • 59 zł – karnet dwudniowy

Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sieci Ticketpro, Muno.pl oraz w punktach stacjonarnych na terenie Białegostoku:

  • skateshopie Free-Way, ul. Malmeda 19/25
  • skateshopie Free-Way Plaza, ul. św. Rocha 14A/11
  • kawiarni Labalbal, ul. Warszawska 21 lok . 3

Szczegółowe informacje o Original Source Up To Date na stronie festiwalu oraz Facebooku.