Tha Alkaholiks, Lords Of The Underground i Cali Agents we Wrocławiu - 9.02.2014Pierwsze miesiące tego roku wypadają nader ciekawie pod względem imprez z udziałem zagranicznych wykonawców. W ub. tygodniu odbył się wyczekiwany przez wiele osób koncert Step Brothers (Alchemist & Evidence). Natomiast już pod koniec pierwszej dekady przyszłego miesiąca czekają na nas kolejne emocje z udziałem artystów zza Wielkiej Wody. W dniach 7-9 lutego do Polski zawitają Tha Alkaholiks, Lords Of The Underground i Cali Agents. Weterani hip hopowi ze Stanów Zjednoczonych postanowili wybrać się na wspólną trasę koncertową pod nazwą „21 & Over World Tour” i wkrótce zaprezentują się polskiej publiczności na trzech koncertach w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu.

7 lutego 2014 roku, klub 55, Żurawia 32/34, Warszawa
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 30 złotych (I pula), 35 złotych (II pula).

8 lutego 2014 roku, Mega Club, ul. Żelazna 15, Katowice
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 40 złotych (II pula).

9 lutego 2014 roku, klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
Start: godz. 19:00
Cena biletu: 35 złotych (I pula), 40 złotych (II pula), 50 złotych w dniu koncertu.

Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sieci Ticketportal.pl oraz w punktach stacjonarnych (listę znajdziecie w kolejnych odnośnikach) na terenie Warszawy, Katowic i Wrocławia.

Tha Alkaholiks, Lords Of The Underground i Cali Agents w Warszawie - 7.02.2014Prawdziwym fanom muzyki hip hopowej grupy Tha Alkaholiks, w skład której wchodzą J-Ro, E-Swift i Tash przedstawiać nie trzeba. Tha Liks po wydanym w 1993 roku debiutanckim albumie „21 And Over” zdobyło uznanie w oczach odbiorców i jedną z mocniejszych pozycji w świecie hip hopowym. Pierwsza płyta rozeszła się w ponad 200 tys. egzemplarzy i została doceniona przez krytyków, którym do gustu szczególnie przypadły oryginalne styl Kalifornijczyków. Album otrzymał wysokie oceny od recenzentów, a singiel „Make Room” okrzyknięto jednym z najlepszych utworów 1993 roku. Właściwie każdy longplay Tha Alkaholiks, to udany projekt, wychodzący w większości spod ręki producenta E-Swifta, wspieranego przez Diamonda D czy Madliba. Wydany w 1995 roku album „Coast II Coast” jest echem brzmień z „21 And Over”. Pierwszy singiel, „DAAAM!” to kontynuacja „Make Room”, który od razu stał się pozycją kultową. Z kolei trzecie LP zespołu, „Likwidation”, podobnie jak poprzednie zawierające dużą dawkę humoru i dobre rymy J-Ro i Tasha, to jedna z najbardziej znanych płyty zespołu, na której pojawili się m.in. Xzibit, Ol’ Dirty Bastard, King Tee, LL Cool J czy Nas. Tha Liks wypuścili jeszcze krążki „X.O. Experience” (2001) i „Firewater” (2006).

Tha Alkaholiks, Lords Of The Underground i Cali Agents w Katowicach - 8.02.2014Lords of the Underground to grupa hip hopowa pochodząca z największego miasta w stanie New Jersey, Newark. Zespół ze Wschodniego Wybrzeża USA powstał, kiedy pochodzący z Cleveland DJ Lord Jazz poznał dwóch raperów – Mr. Funky i DoItAlla. To właśnie ta trójka wchodzi w oficjalny skład Lords Of The Underground, ale pisząc o zespole nie można pominąć jeszcze dwóch niezwykle istotnych postaciach – Marleya Marla i K-Defa, którzy odpowiadają za całość produkcji na klasycznej płycie „Here Come The Lords”. LOTU rozpoczęli swoją działalność wydawniczą ponad dwie dekady temu. Dyskografia formacja obejmuje 4 longplaye i ponad 10 singli. DoItAll, Mr. Funky & DJ Lord Jazz są przede wszystkim kojarzeni z dwóch pierwszych albumów – ww. „Here Come The Lords” (1993) oraz „Keepers Of TheFunk” (1994). Właśnie z tych projektów pochodzą doskonale znane utwory – „Chief Rocka”, „Funky Child”, „Psycho”, „Check It” i „Flow On”. Pod koniec lat 90.tych grupa wypuściła „Resurrection”. Ostatnim wydawnictwem w dorobku LOTU jest „House Of Lords” z 2007 roku.

Cali Agents to hip hopowy duet z Zachodniego Wybrzeża, w skład którego wchodzą Rasco oraz Planet Asia. Ich debiutancki album „How The West Was One” ukazał się w 2000 roku, rozszedł się w ponad 50 tys. egzemplarzy i jest dziś uznawana za kalifornijski undergroundowy klasyk. Kolejne płyty „Head Of The State” (2004) oraz „Fire & Ice” (2006) potwierdziły pozycję duetu na hip hopowej scenie w Stanach Zjednoczonych i pozwoliły im zdobyć wielu fanów na innych kontynentach. W 2010 roku pojawiła się EP-ką „Close To Cash Pt. 1”. Członkowie Cali Agents prowadzą również udane kariery solowe. Zarówno Rasco, jak i Planet Asia wypuścili po kilka znaczących projektów. Pierwszy z nich opublikował m.in. „Time Waits for No Man”, „Hostile Environment”, „Escape from Alcatraz”, „The Dick Swanson Theory”. Rasco zapisał na swoim koncie też płyty nagrane z DJ’em Wichem jako The Untouchables („Al Capone’s Vault”) oraz Guilty Simpsonem („Swan & Simpson EP”). Z kolei Planet Asia może poszczycić się opublikowaniem m.in. „Planet Asia EP”, „Still in Training”, „Crack Belt Theatre” i „Black Belt Theatre”. Raper nagrywał przy tym materiały z innymi artystami. W ten sposób wydał „Pain Language” (z DJ’em Muggsem), „Abrasions” (Gensu Dean) czy „High End Cloths EP” (z DirtyDiggsem). Emcee należy też do formacji Durag Dynasty, która wypuściła w zeszłym roku longplay „360 Waves”.