Tag: jwp

  • Boot Camp Clik zagra na Hip Hop Na Żywca

    Boot Camp Clik zagra na Hip Hop Na Żywca

    3–5 minut

    W czerwcu sezon festiwalowy rozkręca się na dobre. W tym roku czeka na nas wiele ciekawie zapowiadających się wydarzeń, które wypadną w kolejnych tygodniach. W ten weekend odbyła się w stolicy kraju impreza pod nazwą Red Bull Music Academy Warsaw Weekender z udziałem Dam-Funka, Onry, Looptroop Rockers i wielu innych wykonawców. W następnych tygodniach przyjdzie czas na Orange Warsaw Festival, Open’er Festival, Gdańsk Dźwiga Muzę i szereg innych festiwali. Jeżeli rozglądacie się za stricte hip hopową imprezą tego lata, to warto zastanowić się nad wybraniem się w drugiej połowie lipca do Żywca. Właśnie w tej miejscowości odbędzie się IV edycja Hip Hop Na Żywca. W tym roku główną gwiazdą tego wydarzenia będzie nowojorska supergrupa Boot Camp Clik.

    18-20 lipca 2014 roku, Żywiec
    Hip Hop Na Żywca 2014

    18 lipca (piątek) – before party, Piwiarnia Żywiecka, ul. Browarna 88

    Wystąpią:

    • Borixon, Sobota, Rasmentalism, Kękę, Kamel/DJ Roka

    19 lipca (sobota) – Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

    Wystąpią:

    • Boot Camp Clik, Tede, JWP / Bez Cenzury / Siwers
    • Paluch, Spinache / Reno / Proceente (LavoFam), Dwa Sławy
    • Quebonafide / Eripe oraz zwycięzca konkursu „Zagraj HHNŻ”

    Szczegółowy harmonogram występów poszczególnych artystów zostanie ogłoszony 10 lipca.

    20 lipca (niedziela) – Park żywiecki

    Kino Janosik w plenerze – pokaz filmu „Jesteś Bogiem”. Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny.

    Cena biletu:

    • karnety dwudniowe – 65 złotych (czerwiec), 75 złotych (lipiec)
    • bilety jednodniowe na sobotę 19 lipca – 49 złotych (czerwiec), 59 złotych (lipiec), 69 złotych w dniu imprezy

    Wejściówki na festiwal dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem stacjonarnych punktów sieci Ticketpro.pl (salony Empik, Media Markt, Saturn) na terenie całego kraju.

    W malowniczo położonej beskidzkiej miejscowości, blisko granicy ze Słowacją i Czechami już po raz czwarty odbędzie się plenerowa impreza przeznaczona dla fanów muzyki hip hopowej.

    18 lipca 2014 na XIX wiecznym dziedzińcu żywieckiego browaru oraz 19 lipca na terenie żywieckiego amfiteatru i błoniach przylegających do niego, atrakcyjnie usytuowanych między rzeką a górskimi stokami, będą rozbrzmiewały dźwięki rapu. Początkowo lokalny mini festiwal poprzez serwowaną czołówkę polskich wykonawców i specyficzny klimat miejsca, w którym występują przerodził się w ogólnopolskie wydarzenie, na który fani hip-hopu przybywają z różnych zakątków kraju. Oprócz koncertów organizatorzy rokrocznie przygotowują atrakcje towarzyszące w postaci zawodów deskorolkowych i BMX-owych, jam bboyowy, jam graffiti, pokazy mountainboardowe czy też turniej streetballowy.

    Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się występ na tym festiwalu amerykańskiej formacji Boot Camp Clik. W skład nowojorskiej supergrupy wchodzi Buckshot, a także członkowie Smif-N-Wessun (Tek & Steele), Heltah Skeltah (Sean Price & Rock) oraz Originoo Gunn Clappaz (Starang Wondah, Top Dog & Louieville Sluggah). Kolektyw powstał w latach 90.tych na terenie Brooklynu z inicjatywy pierwszego z ww. artystów. Do momentu wydania przez BCC pierwszego albumu wszyscy przedstawiciele tego crew byli skupieni na własnych projektach.

    Wszystko zaczęło się od wydania przez Black Moon w 1993 roku płyty „Enta Da Stage”. Wydawnictwo sprzed ponad dwóch dekad szybko zyskało kultowy status, głównie wśród entuzjastów boom-bapowego brzmienia z Nowego Jorku. Dwa lata później pojawił się na rynku płytowym debiutancki album Smif-N-Wessun, „Dah Shinin’”, który również doczekał się dobrego przyjęcia w środowisku rapowym. W 1996 roku trafiły do sprzedaży kolejne dwa longplaye formacji wchodzących w skład Boot Camp Clik. O.G.C. opublikowało „Da Storm”, natomiast Heltah Skeltah udostępniła „Nocturnal”. Po tych wszystkich produkcjach przyszła kolej na premierowy materiał BCC, który zapowiadał się naprawdę ciekawie.

    Nadzieje słuchaczy związane z wydaniem przez Boot Camp Clik „For the People” były naprawdę duże. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne nakładem labelu założonego przez Buckshota i Dru Ha, Duck Down Records (dzisiaj Duck Down Music). Jednak po premierze tej płyty szybko okazało się, iż nie ten materiał nie jest w stanie spełnić oczekiwań większości odbiorców. Recenzenci i zwykli zwolennicy rapu wytknęli supergrupie przeciętne brzmienie tego LP, które miejscami mocno różniło się od wcześniejszych projektów zespołów tworzących BCC. W następnych latach kolektyw wypuścił dwie składanki – „Duck Down Presents: The Album” i „Basic Training: Boot Camp Clik’s Greatest Hits”, po czym nowojorczycy przystąpili do prac nad drugim albumem. „The Chosen Few” trafiło na półki sklepowe jesienią 2002 roku i spotkało z lepszym odbiorem niż „For the People”. W latach 2006-07 doczekaliśmy się kolejnych płyt od Boot Camp Clik„The Last Stand” i „Casualties of War”. Po tych produkcjach członkowie BCC skupili się na projektach realizowanych w mniej licznym towarzystwie i póki co nie zanosi się na to, że nowojorscy artyści opublikują jeszcze wspólne LP.

    Występ Boot Camp Clik w ramach IV odsłony Hip Hop Na Żywca zapowiada się jako nie lada gratka dla wszystkich fanów korzennej muzyki hip hopowej. Oprócz amerykańskiego kolektywu na tym festiwalu zaprezentują się również polscy wykonawcy: Borixon, Sobota, Rasmentalism, Kękę, Kamel/DJ Roka (wszyscy zagrają w piątek) oraz Tede, JWP / Bez Cenzury / Siwers, Paluch, Spinache / Reno / Proceente (LavoFam), Dwa Sławy, Quebonafide / Eripe, którzy zagrają w sobotę. Skład wykonawców na tym wydarzeniu uzupełni zwycięzca konkursu „Zagraj HHNŻ”.

    Wszystkie pozostałe informacje i aktualności dotyczące Hip Hop Na Żywca znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu oraz na Facebooku.

  • Reks zagra koncert 16 grudnia w Warszawie

    Reks zagra koncert 16 grudnia w Warszawie

    2–3 minut

    W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy gościliśmy w kraju wielu różnych zagranicznych artystów. Wzorem poprzednich lat najwięcej interesujących wydarzeń z udziałem mniej i bardziej znanych postaci świata muzycznego przypadło na okres wakacyjny. Festiwale i wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe cieszą się u nas dużym powodzeniem, a line-up większości cyklicznych eventów jest stale rozszerzany. Poza letnimi miesiącami również można znaleźć godne polecenia przedsięwzięcia, których także nie zabrakło jesienią. Na zakończenie tej pory roku warto zastanowić się nad wybraniem do Warszawy, gdzie w tamtejszym klubie 55 już w niedzielę zagra Reks. W trakcie koncertu, który uprzednio miał się odbyć w połowie października, wystąpią również Mielzky i HST.

    16 grudnia 2012 roku, klub 55, Żurawia 32/34, Warszawa
    Koncert Reksa w warszawskim klubie 55
    Wystąpią:

    • Reks
    • Mielzky, HST

    Gramofony: DJ Steez

    Wstęp: od godz. 20:00
    Start: godz. 21:00
    Bilety w cenie 20 złotych dostępne przy wejściu do klubu.

    Podczas imprezy będzie kręcony videoclip do utworu produkcji Luxona, który Reks nagrywa wspólnie z JWP.

    Amerykański raper należy do dobrze rozpoznawalnych twarzy w undergroundzie, chociaż nie brakuje głosów, iż liczne grono odbiorców nie docenia talentu Coreya Isaiah Christie’ego. Jeżeli prześledzimy pokrótce losy artysty z Lawrence w stanie w stanie Massachusetts, to szybko dojdziemy do wniosku, iż wiele jest w tym prawdy.

    Reks debiutował na scenie hip hopowej ponad dekadę temu, w czasie, gdy w niezależnych kręgach bardzo dużo działo się i co rusz pojawiały się nowe osoby starające się przebić wśród tłumu. Wydany przez wykonawcę w 2001 roku album „Along Came The Chosen” (Landspeed Records/Brick Records) przyniósł jemu sporo pozytywnych recenzji, docierając daleko poza lokalne podwórko. Jednak przy licznej konkurencji i bez silnego wsparcia w undergroundzie, pierwszy longplay twórcy ze Wschodniego Wybrzeża USA nie przyniósł mu wymiernych korzyści. Emcee został zepchnięty na dalszy plan, co ostatecznie doprowadziło do tego, iż dalsza kariera muzyczna rapera stanęła pod dużym znakiem zapytania.

    Po kilku chudych latach nastąpiła jednak zmiana tego stanu rzeczy, a pomocną dłoń wyciągnął do niego długoletni przyjaciel, Statik Selektah. Przy wsparciu wpływowego w środowisku rapowym producenta udało się Reksowi zrealizować 4 lata temu płytę „Grey Hairs” (Showoff Records). W ten sposób wykonawca ponownie zaprezentował się w branży muzycznej, a o jego powrocie na scenę hip hopową pisało wielu blogerów i dziennikarzy. Od momentu wydania tego materiału Emcee współpracował z plejadą innych artystów, zaś na swój kolejny longplay kazał czekać do ub.r. Wtedy to światło dzienne ujrzał „Rhythmatic Eternal King Supreme” (Showoff Records), zawierający najgłośniejszy jak dotąd utwór rapera, „25th Hour” wyprodukowane przez DJ’a Premiera. W tym roku twórca nie zamierzał spuszczać z tonu, starając się udowodnić, iż należy z nim się liczyć w undergroundzie. W odstępie zaledwie kilku miesięcy Reks wypuścił dwa projekty – „Straight, No Chaser” (Brick Records/Showoff Records) i „Rebelutionary” (Gracie Productions). Pierwsze wydawnictwo w całości wyprodukował Statik Selektah, z kolei drugie przypadło Numonicsowi.

    Pomimo tego iż raper znacznie poprawił swoje notowania ostatnimi płytami, to wygląda na to, że nie wszyscy odbiorcy są do niego przekonani. Szkoda, ponieważ Reks należy do utalentowanych artystów, nagrywających wartościowe albumy. Próbkę jego scenicznych umiejętności poznają już za dwa dni jego polscy fani.

    Wszystkie aktualizacje dotyczące wydarzenia znajdziecie na Facebooku.

    W przyszłym tygodniu, tuż przed przerwą świąteczną, odbędzie się w tym samym miejscu kolejna interesująca impreza z udziałem zagranicznych gości. 21 grudnia do klubu 55 zawitają znamienity DJ Revolution i nowojorski raper Torae. O tym przedsięwzięciu za kilka dni więcej w serwisie.

Translate »