Bekay - Hunger PainsWspominałem o tym, że w ostatnich kilku tygodniach miało swoją premierę wiele płyt, na które warto zwrócić uwagę. Do tego grona można zaliczyć materiał Emcee pochodzącego z Brooklynu, Bekaya, zatytułowany „Hunger Pains”.

Dotychczasowa kariera muzyczna tego artysty nie różni się w zasadzie niczym szczególnym od większości undergroundowych raperów działających w NYC. Przez ostatnie lata Bekay starał się ugruntować swoją pozycję na lokalnej scenie, po drodze współpracował w mniejszym lub większym stopniu z Rawkus 50 i 106 & Park (TV show) i mozolnie poszerzał swoje kontakty. Znalazło to odzwierciedlenie na „Hunger Pains”, ponieważ za warstwę muzyczną odpowiedzialne jest zacne grono beatmakerów, m.in. The Alchemist, Marco Polo, Shuko, DJ Babu, Illmind, czy polski duet eksportowy The Returners. Jeżeli chodzi o gościnne udziały raperów, to również znajdziemy doborowe grono: R.A. The Rugged Man, Masta Ace, Wordsworth, Saigon, Inspectah Deck i Dilated Peoples. Wydawcą LP został label Coalmine Records (współpracują z nim wspomniani The Returners). Pozostaje tylko standardowe pytanie: czy materiał Bekaya po upływie czasu i w dodatku po sporym upływie czasu od planowanej premiery, zdoła się obronić i wyróżnić na tle innych krążków nagranych wg podobnego schematu? Odpowiedź poznamy wkrótce, choć o sukces komercyjny longplaya może być trudno.

„Hunger Pains” promowane jest singlami „I Am”, „Brooklyn Bridge” i „Bloodsport”. Do dwóch ostatnich utworów zostały nakręcone teledyski, z których „Brooklyn Bridge” z Masta Acem wysuwa się na pierwszy plan. Przyjemny track, klimatyczny videoclip i interesujące postacie przewijające się na planie zdjęciowym – El Da Sensei, Milk Dee, Statik Selektah, MC Lyte czy też Gizmo z Audio Two.

Album dostępny jest do kupienia w dobrze znanym sklepie Underground Hip Hop w cenie $12.97.

Tracklista

 1. Intro (prod. The Returners)
 2. I Am feat. DJ Revolution (prod. The Alchemist)
 3. Pipe Dreams feat. R.A. The Rugged Man (prod. Marco Polo)
 4. Bloodsport (prod. Shuko)
 5. Young (prod. Shuko)
 6. Rapstar [Hunger Pains] (prod. Alkota)
 7. Crazy feat. Heltah Skeltah (prod. Illmind)
 8. Brooklyn Bridge feat. Masta Ace (prod. DJ Babu)
 9. That’s Brooklyn (Skit)
 10. Skemers feat. Wordsworth (prod. Shuko)
 11. Realest That Run It (prod. Contagious)
 12. Pops (prod. BeanOne)
 13. The Raw feat. Saigon & Inspectah Deck (prod. Street Orchestra)
 14. Visions (prod. J.R. Rotem)
 15. I Am Remix feat. Dilated Peoples