Independent Hip Hop Day vol. 3 - 28.02.2013 r.W przyszłym tygodniu rozpocznie się w Białymstoku kolejna edycja cyklicznego festiwalu kultury niezależnej Underground/Independent. W ramach imprezy, od 25 lutego do 1 marca, w białostockim klubie Fama zostaną zaprezentowani oryginalni, energetyczni i niepokorni twórcy, a także interesujące obrazy i formacje muzyczne. W trakcie tego wydarzenia nie zabraknie również wątku hip hopowego w postaci imprezy Independent Hip Hop Day vol. 3. Event zaplanowany 28 lutego będzie składał się z pokazu filmu „Coś z niczego: Sztuka Rapu” („The Art of Rap”) oraz koncertów Kisiela i Ciry oraz występu Szatta. Poniżej więcej informacji o tym nadchodzącym przedsięwzięciu.

28 lutego 2013 roku, klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
Independent Hip Hop Day vol. 3
Wystąpią:

  • Cira + live band, Kisiel, Szatt (live act)

Start: godz. 18:00
Cena biletu: 15 złotych w przedsprzedaży, 20 złotych w dniu imprezy. Wejściówki dostępne w sprzedaży w kasie kina Forum przy ul. Legionowej 5.

Harmonogram imprezy:

18:00–19:50 pokaz filmu „Coś z niczego: Sztuka Rapu” (106′)
20:00–20:45 koncert Kisiela
21:00–22:00 koncert Ciry
22:00 live act Szatta

Independent Hip Hop Day vol. 3 rozpocznie się od pokazu jednego z najciekawszych filmów dokumentalnych poświęconych hip hopowi ostatnich lat – „Coś z niczego: Sztuka Rapu”. Dokument w reżyserii Ice-T i Andy’ego Baybutta odbił się szerokim na całym świecie. Obraz zapowiadany już na początku 2011 roku miał swoją premierę w lipcu ub.r. w Stanach Zjednoczonych. „The Art of Rap” w szczegółowy sposób opowiada o trudnej sztuce władania słowem, wgłębiając się w świat hip hopu. W filmie przewinęło się mnóstwo tuzów rapowych, zarówno pionierów (Afrika Bambaataa, Grandmaster Caz, Busy Bee, Doug E. Fresh, Run-DMC), jak i postaci doskonale kojarzonych we współczesnym świecie (Kanye West, Eminem, Dr. Dre, Snoop Dogg). Zdecydowanie dokument godny polecenia.

W dalszej części imprezy na scenie białostockiej Famy zaprezentują się białostoccy raperzy – Kisiel i Cira. Obaj wykonawcy wydali niedawno solowe płyty – „Pismo Święte” i „Plastikowy Kosmos”. Konceptualny album pierwszego twórcy opowiada historię rapera, który w wyniku przypadkowej rozmowy, nieświadomie zawiera pewnego rodzaju pakt. Płyta wydana 15 lutego jest spójna, a jednocześnie urozmaicona, zarówno pod względem lirycznym jak i muzycznym. Z kolei nowy projekt Cirsona ujrzał światło dzienne 25 stycznia. Wydawnictwo zbiera pochlebne recenzje i opinie w całym kraju, a odpowiednia promocja materiału przyczyniła się do doceniania jego przez odbiorców. Produkcją płyty zajął się zamieszkały we Wrocławiu beatmaker Szatt, którego występ zamknie Independent Hip Hop Day vol. 3. Artysta dał się poznać z dobrej strony za sprawą różnych projektów, choćby albumu nagranego wraz z Nowokiem jako grupa Nocne Nagrania„Linia 00:14”. 16 lutego miała miejsce cyfrowa premiera instrumentalnego albumu twórcy, „Future Voices”. Kilka dni temu rozpoczął się pre-order wersji fizycznej wydawnictwa, która powinna ukazać się na rynku 16 marca.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na Facebooku. Szczegółowe informacje dotyczące pozostałych dni festiwalu Underground/Independent na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.