Hip Hop Run vol. III - El Da Sensei & The ReturnersPo bardzo długiej chwili nieobecności U Call That Love powoli powraca do życia. Zastój na stronie spowodowany był tym, iż począwszy od drugiej połowy stycznia b.r. nie posiadam stałego dostępu do internetu i prawdę mówiąc nie wiem kiedy uzyskam możliwość swobodnego korzystania z sieci w domowym zaciszu. Niemniej jednak postaram się od tej chwili choćby raz na kilka dni informować o wszelkich interesujących tematach związanych z tematyką poruszaną na UCTL. Przez minione tygodnie uzbierało się kilka zacnych wydarzeń kulturalnych jakie będą miały miejsce w najbliższym czasie, więc najlepiej będzie jeżeli zacznę od oficjalnego info imprezy zapowiedzianej na 15 kwietnia 2010 w białostockim klubie Fama.

15 kwietnia 2010, Klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
Hip Hop Run vol. III
Wystąpią:

  • El Da Sensei & The Returners
  • Afront

Start: godz. 20:00
Cena biletu: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu. Bilety do nabycia w kasie kina Forum przy ul. Legionowej 5 (tel. 85 742 23 70).

Na początku b.r. odbyła się druga impreza z cyklu Hip Hop Run, podczas której w klubie Fama zagrali Cira, Miszkers & DJ Tazz, Eldo, Diox & Daniel Drumz oraz Doujah Raze & The Returners. Po tym evencie przyszła kolej na trzecią edycję HHR, która również prezentuje się interesująco. 15 kwietnia będziemy gościć w Białymstoku dobrze znany duet The Returners, tym razem wraz z El Da Senseiem oraz dodatkowo łódzką grupę Afront. Występ DJ’a Chwiała, Little’a i byłego członka Artifacts odbędzie się w ramach trasy „Nu world is cooming tour!” promującej ich drugi wspólny album „Global Takeover 2: Nu World”, który powinien się ukazać w przeciągu najbliższych kilku tygodni. The Returners są już w tej chwili dobrą marką zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju, a co za tym idzie, powinniśmy otrzymać do rąk LP stojące na wysokim poziomie pod względem producenckim. Zwolennicy El Da Senseia nie będą też rozczarowani, gdyż z pewnością nie zanotował on nagłego regresu. Natomiast Afront przygotowuje się do wydania swojej trzeciej płyty. Premiera „ADHD” uprzednio zapowiadana była na drugą połowę 2008 roku, jednakże LP z różnych przyczyn do dzisiaj nie ujrzało światła dziennego. Janek i Kasina, którzy brali udział również w projekcie Bakflip, zamierzają wydać materiał w 2010 roku, więc ich koncert w klubie Fama będzie dobrą okazją do przygotowania się do premiery albumu łodzian.

Hip Hop Run vol. 3 zbliża się powoli drobnymi krokami. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji imprezy, cena biletu jest atrakcyjna i miejmy nadzieję, iż za niecały miesiąc klub Fama wypełni się fanami hip hopu podobnie jak przy HHR vol. 2. W przypadku powodzenia tej odsłony wydarzenia kulturalnego, Białostocki Ośrodek Kultury, czyli organizator cyklu, z pewnością będzie kontynuował spotkania z hip hopowymi artystami w naszym mieście.

UPDATE: Ostatecznie koncert został odwołany ze względu na żałobę narodową ogłoszoną po katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku.