Puppets Of Chaos - Tru DatNowojorski duet Skribe i Scala nie wydają się ubierać jak kukiełki, co mogłaby sugerować nazwa zespołu, który założyli na początku lat 90.tych – Puppets Of Chaos. Właśnie w ten sposób rozpoczynamy kolejną wyprawę do lat ubiegłych w ramach serii „Lost and found”.

Zamiast tego raperzy przyodziewali raczej klasyczne „uniformy” w postaci luźnych kurtek, baggy jeansów a na timberlandach kończąc. W roku 1992 prestiżowy magazyn „The Source” zamieścił krótka wzmiankę o duecie w rubryce Unsigned Hype (kolumna poświęcona dobrze rokującym artystom jeszcze bez podpisanego kontraktu płytowego).

Zainteresowanie Puppet Of Chaos wzrosło, co zaowocowało częstszymi występami na żywo. Dopiero 3 lata później fani dostają (jak się później okazało) jedyne oficjalne nagranie grupy, singiel „Tru Dat” / „New & Improved”. Produkcją obu utworów zajęli się DJ 3D i Randy Nkonoki-Ward. Warto dodać, że w nagraniu „New & Improved” zagościł weteran gramofonów, reprezentujący szeregi The X-EcutionersRob Swift.

Discogs: Puppets Of Chaos – „Tru Dat” bw „New & Improved” (Pro-Amp Entertainment)

Tracklista

Strona A

A1 Tru Dat (Street Mix)
A2 Tru Dat (Clean)
A3 Tru Dat (Instrumental)

Strona B

B1 New & Improved (Street Mix)
B2 New & Improved (Clean)
B3 New & Improved (Instrumental)