Red Bull Music Academy Weekender Warsaw 2015Co prawda do rozpoczęcia cyklu tegorocznych festiwali muzycznych pozostało jeszcze dużo czasu, ale już widać coraz większe zainteresowanie poszczególnymi wydarzeniami. Trudno dziwić się temu, ponieważ mniejsze i większe imprezy odbywające się w drugim i trzecim kwartale roku skupiają na sobie uwagę naprawdę wielu osób. Organizatorzy poszczególnych przedsięwzięć odsłaniają powoli karty. Już w połowie kwietnia wypadnie w Warszawie druga edycja imprezy spod szyldu Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. W dniach 16-18 kwietnia w stolicy Polski wystąpi pokaźne grono rodzimych i zagranicznych wykonawców.

16-18 kwietnia 2015 roku, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Red Bull Music Academy Weekender Warsaw 2015
Wystąpią:

  • Stalley, Mic Ostap, Daniel Drumz, Mr. Krime
  • Buraka Som Sistema, Catz ’N Dogz, Steve Nash & Turntable Orchestra
  • Evian Christ, Dorian Concept, W.E.N.A. & Electro-Acoustic Beat Sessions

Cena biletu:

  • 3-dniowy karnet (16-18 kwietnia) – od 29 stycznia 119 złotych, od 1 marca 139 złotych, od 16 kwietnia 169 złotych
  • 2-dniowy karnet (17-18 kwietnia) – od 29 stycznia 79 złotych, od 1 marca 99 złotych, od 16 kwietnia 119 złotych
  • bilet jednodniowy (17 i 18 kwietnia) – od 29 stycznia 59 złotych, od 16 kwietnia 69 złotych
  • bilet na koncert otwarcia (16 kwietnia) – od 29 stycznia 49 złotych, od 16 kwietnia 59 złotych

Wejściówki do nabycia za pośrednictwem strony Red Bull Music Academy Weekender Warsaw oraz za pośrednictwem stacjonarnych punktów sieci Eventim. Dodatkowo przygotowana została specjalna oferta dla uczestników programu Red Bull Mobile Collect – zniżka 20% na zakup biletów we wszystkich kategoriach.

Stalley wystąpi na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

fot. Eric Altenburger

Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po świecie miejski festiwal, który wypada w różnych zakątkach świata. Do tej pory wydarzenie odbywało się w Madrycie, Sztokholmie, Tokio, Belfaście i Wiedniu. Z kolei ubiegłoroczną edycję tej inicjatywy zorganizowano w Warszawie. Przedsięwzięcie Akademii Muzycznej Red Bulla spotkało się z entuzjastycznym odbiorem. W tym roku festiwal powraca do stolicy naszego kraju z równie intrygującymi muzycznie propozycjami.

Red Bull Music Academy Weekender 2015 wypadnie w dniach 16-18 kwietnia. W trakcie trzech dni festiwalowych w Warszawie zaprezentuje się na 5 scenach ponad 30 wykonawców. Festiwal rozpocznie się koncertem Steve’a Nasha & Turntable Orchestry w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Niezwykły zespół składający się z muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i rodzimych turntablistów ma wiele do zaoferowania odbiorcom. W następnych dniach w stolicy Polski zaprezentuje się szereg artystów solowych i formacji.

Sympatyków rapu na pewno zainteresuje koncert Stalleya. Raper pochodzący z Ohio po serii mixtape’ów wydał pod koniec ub.r. album zatytułowany po prostu „Ohio”. Emcee nagrywający dla Maybach Music Group cieszy się rosnącą popularnością. Oprócz niego zaprezentuje się też chociażby Buraka Som Sistema – nieokiełznany na scenie zespół, łączący kuduro i dancehall z taneczną elektroniką, jeden z najlepiej rokujących młodych artystów brytyjskiej sceny – Evian Christ, czy też Dorian Concept z analogowym eksperymentem elektroniczno-instrumentalnym. W dalszej kolejności należy wymienić Catz ‚N Dogz – duet kojarzony ze sceną house’ową z Polski, W.E.N.A. z Electro-Acoustic Beat Sessions – warszawski raper z wrocławskim instrumentalnym kolektywem. Do tego nie zabraknie przedstawicieli U Know Me RecordsDaniela Drumza i Mr. Krime’a. Oprócz nich przed polską publicznością zagra też związany z kultową wytwórnią płytową Recognition Records, Mic Ostap.

W następnych tygodniach poznamy więcej szczegółów dotyczących line-upu Red Bull Music Academy Weekender 2015.

Więcej informacji i wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na oficjalnej witrynie Red Bull Music Academy Weekender Warsaw.