U Call That Love - 2011: A Year in Review (Episode #1)Podsumowanie 2011 roku na U Call That Love czas zacząć. Zanim przejdę do serii artykułów poświęconych temu zagadnieniu, zapoznam Czytelników strony z muzyczną pointą ubiegłego roku. Wraz z przyjacielem serwisu, Dragonescu, przygotowaliśmy mini serię podcastów podsumowujących w pewien sposób ubiegły rok. „2011: A Year in Review (Episode #1)” właśnie trafi na łamy serwisu.

Pierwsza część projektu została w całości złożona przez Dragonescu. Tracklista podcastu zawiera szerokie spektrum wykonawców hip hopowych, zarówno rozpoznawalnych na całym świecie, jak i tkwiących głęboko w undergroundzie artystów. Po jednej stronie barykady stoją Madlib, Pharoahe Monch, Random Axe, Cunninlynguists, zaś z drugiej Mohammad Dangerfield, Emay, Knxwledge. Znalazło się miejsce także dla Deli, Hassaana Mackeya & Apollo Browna, ASAP Rocky’ego, Hail Mary Mallon i utworu poświęconego rewolucji w Egipcie autorstwa Omara Offendum, The Narcicysta, Freewaya, Amira Sulaimana & Ayah.

Więcej o „2011: A Year in Review (Episode #1)” opowie jego twórca, któremu oddaję w tym miejscu głos.

Dragonescu: Witam wszystkich, bardzo mi miło, że jako jeden z Czytelników serwisu U Call That Love otrzymałem przywilej przedstawienia swojej listy ulubionych nagrań z 2011 roku. Nie jest to lista, nad którą siedziałem godzinami, analizując dokładnie poszczególne płyty wydane w 2k11 – wybrałem utwory, które od razu przyszły mi do głowy, kiedy pomyślałem o podsumowaniu, nagrania do których z pewnością będę wracał chcąc przypomnieć sobie ubiegły rok. Starałem się przedstawić możliwie szerokie spektrum kierunków w rapie, które jak dla mnie zdominowały ubiegły rok i ułożyć to w sensownej kolejności. Mamy tu więc zarówno artystów poruszających dość abstrakcyjne tematy, raperów twardo stąpających po ulicy, wschodzące gwiazdy mainstreamu, undergroundowych wyjadaczy jak i zaangażowanych społecznie i politycznie aktywistów. Żeby za bardzo nie przedłużać – dzięki za uwagę i zapraszam do odsłuchu!

Podcast został umieszczony do odsłuchu na Mixcloudzie. Zapoznać się z projektem możecie także korzystając z poniższego playera.

Okładka: Marcin „Cinek” Matys

Tracklista

 1. Alla Pugacheva & Madlib – Goes To Berejki (Intro) (prod. Madlib)
 2. Dela – Go On (Video Mix) feat. Reach (prod. Dela)
 3. Hassaan Mackey & Apollo Brown – Elephants (prod. Apollo Brown)
 4. Mohammad Dangerfield – Hero Sandwich (prod. Dela)
 5. Pharoahe Monch – Clap (One Day) feat. Showtyme & DJ Boogie Blind (prod. M-Phazes)
 6. Omar Offendum, The Narcicyst, Freeway, Amir Sulaiman & Ayah – Jan 25 (prod. Sami Matar)
 7. Random Axe – The Hex (prod. Black Milk)
 8. Hail Mary Mallon – Table Talk (prod. Rob Sonic)
 9. Emay – Bricks (prod. Emay)
 10. ASAP Rocky – Demons (prod. Clams Casino)
 11. Vast Aire – Thor’s Hammer feat. Raekwon & Vordul Mega (prod. P.O.V.)
 12. Cunninlynguists – Stars Shine Brightest (In The Darkest Of Night) feat. Rick Warren (prod. Kno)
 13. Knxwledge – Beech (prod. Knxwledge)

Druga odsłona podcastu zawierającego nagrania utworów z poprzedniego roku pojawi się w bliżej nieokreślonym terminie trafiła do archiwum U Call That Love.