Cotygodniowy przegląd informacyjny #39Od blisko trzech tygodni możecie przeczytać więcej nowych artykułów na stronie niż zazwyczaj. W ostatnim czasie w serwisie pojawiło się sporo różnych publikacji dotyczących świeżych wydawnictw na rynku muzycznym. W ostatnim czasie w serwisie zostały omówione płyty Klausa Layera („The Adventures Of Captain Crook”), Gummy Soul („93 Still”), Damu the Fudgemunka („Spur Momento Trailer”), Shaheeda & DJ’a Supreme’a („Knowledge, Rhythm And Understanding”). Nie zabrakło również publikacji o nieco starszych projektach – „Tomorrow People” The Physics, „Midnight Eez EP” The Midnight Eez, „In The Ruff” Diamond District, „Girl Songs” @Peace. Stałe rubryki także doczekały się nowych wydań, a w szczególności przeglądy informacyjne ponownie zagościły na łamach U Call That Love. W dniu dzisiejszym przyszła kolej na #39 odsłonę tej serii zawierającą informacje bieżące oraz newsy o wydawnictwach sprzed nastu tygodni.

W ub.r. sporo zamieszania narobił album grupy Clear Soul Forces, „Detroit Revolutions”. Formacja pochodząca z Detroit została doceniona przez wiele osób w branży muzycznej, co sprawiło, iż na kolejnego longplaya przygotowanego przez ten zespół oczekiwało znacznie więcej odbiorców, o czym już wspomniałem wcześniej na stronie. Stream „Gold PP7s” trafił już do sieci. Wydaniem płyty zajęło się Fat Beats Records. Na marginesie warto dodać, iż pewne tracki na LP zawierają sympatyczne zakończenia, które warto wyłapać.

24 września nakładem Odd Future Records ukaże się nowa płyta The Internet, „Feel Good”. Syd tha Kyd i Matt Martians wypuścili kolejny singiel po „Partners In Crime Part Two” promujący nadchodzące wydawnictwo – „Dont’cha”. Do tego utworu powstał również czarno-biały teledysk, który trzeba przyznać, że pasuje do nagrania. Na marginesie wypada dodać, że gościnnie na longplayu pojawią się m.in. Mac Miller, Yuna, Thundercat, Jesse Boykins III oraz Mike Einziger.

Przez kilkanaście lat działalności Stones Throw Records doczekało się wielu sympatyków na całej kuli ziemskiej. Mnóstwo osób ze świata muzycznego docenia kalifornijską wytwórnię płytową, co widać choćby na przykładzie nowego miksu Anthony’ego Valdeza. Twórca rodem z kalifornijskiego Venice przygotował projekt „Sound of Stones Throw” zawierający nagrania wielu artystów, których płyty trafiały do obiegu dzięki STR.

Mello Music Group współpracuje z wieloma artystami, niekiedy umożliwiając im na zaprezentowanie uprzednio nagranych materiałów szerszemu gronu odbiorców. Tak też się stało w przypadku albumu „As Himself” Stik Figi. Co ostatnio porabiał ten wykonawca? Ano wypuścił dwa krótkie projekty – „The Ugly Stik EP” i „Let You Tell It EP”. Druga z tych EP-ek ukazała się w połowie czerwca, stanowiąc udany przedsmak następnego pełnego wydawnictwa tego twórcy. Albumem tym będzie wspólny materiał twórcy z Kansas i producenta z Północnej Karoliny, L’Orange’a„The City Under The City”. Po zaprezentowaniu teaserów albumu w postaci videoclipu i singla „Blind Tiger”, przyszła kolej na drugi utwór z płyty – „Monochrome”. Premierę longplaya tego duetu zapowiedziano na 15 października.

Pod koniec czerwca trafił do sklepów nowy projekt Evidence’a, „Green Tape Instrumentals”. Kontynuacja serii instrumentalnych wydawnictw (wcześniej ukazała się żółta, czerwona i fioletowa odsłona tego przedsięwzięcia) tego znamienitego artysty zawiera 20 tracków. Płyta ukaże się w sprzedaży nakładem Deconu. Album promuje singiel „Self Taught”, który został udostępniony na Soundcloudzie. Więcej informacji o płycie na stronie wydawcy.

W tym roku odbyły się premiery 3 nowych wydawnictw grupy o wdzięcznej nazwie, The Other Guys. Od grudnia 2011 roku Mighty Joe & Isaiah Insanate Mensah wypuścili sporo materiału, do którego dołożyli w ostatnich miesiącach „The Other Instrumentals”, „The Week Instrumental EP” oraz „The Opposite of Sex EP”. Gościnnie na drugim projekcie udzielili się Von Pea z Tanyi Morgan oraz wokalista J. Pope. EP-ka dostępna do darmowego pobrania za pośrednictwem Bandcampa. Z kolei najnowsze dzieło TOG promuje singiel „Memories Fade” nagrany przy wsparciu yU & Substantiala. Do tego nagrania powstał również videoclip.

7 czerwca opublikowano w sieci nowy teledysk uznanego undergroundowego twórcy, Bronze Nazaretha. Wykonawca związany z Wu-Tang Clanem nakręcił video do krótkiego singla „Blenders”. Utwór zapowiada kolejny album artysty „Thought for Food 3”, który trafi do sprzedaży jeszcze tej jesieni wraz z wyprodukowanym przez Bronze’a „Living Daylights” LP Willie’ego The Kida. Wydawcą obu longplayów będzie Man Bites Dog Records.

Kilka miesięcy temu ukazał się w serwisie artykuł o nowym albumie Trek Life’a, „Hometown Foreigner”. Produkcja całej płyty została powierzona Duke’owi Westlake’owi. Kalifornijski beatmaker rozpoczął tym samym współpracę z Mello Music Group, która poszła o krok dalej. Artysta przygotowuje się do wydania serii instrumentalnych projektów. Wszystkie płyty trafią do obiegu dzięki MMG. W pierwszej kolejności otrzymaliśmy w lipcu „Re.Turn”, promowany przez singiel „Everyone Changes”.

Czytaj więcej…