The Roots - How I Got OverW dalszym ciągu pozostajemy przy „nowościach” płytowych z ubiegłych miesięcy. Niewielu jest obecnie artystów i zespołów mniej lub bardziej związanych z hip hopem, którzy cieszą się niesłabnącym uwielbieniem ze strony słuchaczy i szacunkiem w branży muzycznej. Niewiele jest grup, których każdy kolejny album wywołuje gorączkę u ich tysięcy zwolenników. W końcu na palcach jednej ręki można wymienić muzyków, którzy cały czas dbają o wysoki poziom artystyczny swoich wydawnictw płytowych. Niewątpliwie wszystkie wymienione kryteria w pełni spełniają członkowie filadelfijskiego kolektywu The Roots, którzy w czerwcu b.r. wydali swój dziewiąty studyjny album – „How I Got Over”.

Każda premiera kolejnego wydawnictwa płytowego tej niesamowitej grupy spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i oczekiwaniami. Za każdym razem Questlove i spółka udowadniają, że zawsze można na ich liczyć, oddając w ręce (a raczej uszy) słuchaczy, albumy na najwyższym poziomie. Tytuł ostatniego krążka The Roots został zaczerpnięty z hymnu gospel autorstwa Clary Ward (1950) pod tym samym tytułem i jest to pierwszy longplay od czasów występów zespołu jako house band podczas telewizyjnego showu „Late Night with Jimmy Fallon”.

Początkowo tracklista „How I Got Over” zawierała jedynie dziewięć premierowych utworów, co stanowiło udany zabieg marketingowy. Ostatecznie na LP znalazło się 14 tracków, które są określane przez członków zespołu jako „depicting the everyman’s search for hope in this dispiriting post-hope zeitgeist”. Singlami promującymi LP zostały odpowiednio „Dear God 2.0” i tytułowe nagranie z płyty.  Warto zwrócić uwagę na pierwszy z wymienionych singli, będącym follow-upem do nagrania Monsters Of Folk. Album obfituje w liczne gościnne udziały artystów. Oprócz ww. MOF, usłyszymy na „How I Got Over” całą plejadę zacnych postaci – Joanna Newsom, Phonte (Little Brother, The Foreign Exchange), Blu (Blu & Exile), Peedi Peedi, Amber Coffman, Patty Crash, Sugar Tongue Slim. Znalazło się również miejsce dla nieformalnych członków The RootsDice Rawa, Truck Northa i P.O.R.N.’a. Wydawcą materiał został podobnie jak poprzednio, Def Jam Recordings.

Do singlowych utworów powstały videoclipy promujące „How I Got Over”, które poniżej zamieszczam. To nie koniec muzycznych nowości od The Roots, gdyż pod koniec września b.r. ukazał się wspólny album tej supergrupy i szanowanego Johna Legenda„Wake Up!”, o którym przyjdzie jeszcze czas powiedzieć na UCTL.

Tracklista

 1. A Peace Of Light feat. Amber Coffman, Angel Deradoorian, Haley Dekle
 2. Walk Alone feat. Truck North, P.O.R.N., Dice Raw
 3. Dear God 2.0 feat. Monsters Of Folk
 4. Radio Daze feat. Blu, P.O.R.N., Dice Raw
 5. Now Or Never feat. Phonte, Dice Raw
 6. How I Got Over feat. Dice Raw
 7. DillaTude The Flight Of Titus
 8. The Day feat. Blu, Phonte, Patty Crash
 9. Right On feat. Joanna Newsome, STS
 10. Doin It Again
 11. The Fire feat. John Legend
 12. Tunnel Vision
 13. Web 20/20 feat. Peedi Peedi, Truck North
 14. Hustla (Bonus) feat. STS