Hexsagon - Beat Flip Tuesdays Vol. 1Możliwości dzisiejszego internetu pozwalają na nieograniczony dostęp do nowej muzyki. Nie raz słyszę głosy i czytam komentarze internautów narzekających na brak właściwego rozeznania wśród mało znanych na świecie artystów. Dość często można trafić na wypowiedzi ludzi poszukujących wartościowych projektów nowych twórców, znudzonych materiałami dostarczanymi przez artystów z wieloletnim stażem w branży muzycznej. Pytanie tylko – gdzie szukać młodych-zdolnych? Najlepiej skierować się ku zagranicznym stronom internetowym, chętnie wspierających niezależnych raperów i producentów. Właśnie w ten sposób poznałem choćby beatmakera rodem z Phoenix w stanie Arizona, Hexsagona, który w wakacje rozpoczął serię wydawnictw pod tytułem „Beat Flip Tuesdays”.

Na dotychczasowy dorobek płytowy arizońskiego artysty składają się głównie instrumentalne wydawnictwa oraz projekty zawierające wszelkiej maści remixy. Debiutancki materiał producenta, „A Decade Of Remixes” z czerwca ub.r., okazał się odpowiednim przetarciem przed kolejnymi płytami. O jednej z nich, „Charlie Parker Beat Tape”, pisałem już wcześniej na stronie. Od tego momentu śledziłem poczynania Hexsagona, z entuzjazmem przyjmując wieści o jego nowym przedsięwzięciu, „Beat Flip Tuesdays”.

Całkiem świeża inicjatywa beatmakera opiera się na prostym schemacie. Hexsagon komponuje w przeciągu kilku tygodni nowe beaty, a następnie wydaje każdą odsłonę kompilacji pod koniec miesiąca. „Beat Flip Tuesdays Volume 1” ukazało się 28 lipca b.r. i zawiera instrumentale powstałe od 7 czerwca do 19 lipca 2011 roku. Spójne wydawnictwo obfituje w sample pochodzące z nagrań m.in. Natalie Cole, Dionne Warwick, Isaaca Hayesa & Eleanor Mills. Z materiałem możecie zapoznać się na Bandcampie.

Tracklista

  1. Intro
  2. Waiting
  3. Nothing Stronger
  4. Don’t Make Me Over
  5. Raindrops
  6. Amor Por Ti
  7. Just Over
  8. The Look Of Love
  9. It’s Possible Again
  10. Aprendi A Reir
  11. How Can I Love You

Hexsagon - Beat Flip Tuesdays Vol. 2W ostatni wtorek sierpnia trafiła do słuchaczy druga część projektu Hexsagona. Podobnie jak premierowa odsłona serii, „Beat Flip Tuesdays Volume 2” zawiera 11 solidnych instrumentali, przygotowanych dbale i starannie. Znajdziemy tam oryginalne cuty z utworów autorstwa m.in. Bobby’ego Womacka, Otisa Reddinga, Ahmada Jamala & The Righteous Brothers. Wzorem swojego poprzednika, sierpniowe wydawnictwo także zostało umieszczone do odsłuchu i pobrania na Bandcampie.

Tracklista

  1. Intro
  2. Django
  3. Late Into The Night
  4. Close To You
  5. Go Away
  6. Try A Little
  7. Children Calling
  8. Winter Times
  9. Lonely Man
  10. Lost Generation
  11. Unchained Melody

Hexsagon prędzej niż później powróci na U Call That Love. Niezależny artysta zapowiedział już wydanie kolejnych płyt – „A Piece Of Mind EP” z Mr. Mirandą oraz „Miles Davis Beat Tape”.