Dilated Peoples zagrają na Hip Hop Kemp 2014Hip Hop Kemp od zawsze zaprasza na scenę legendarne grupy, dzięki czemu wszyscy fani muzyki hip hopowej mogą ujrzeć i usłyszeć swoich ulubieńców. Dla fanów brzmień z zachodniego wybrzeża USA nie lada gratką będzie koncert trójki Kalifornijczyków prosto z Los Angeles – Dilated Peoples w składzie DJ Babu (Beat Junkies), Evidence i Rakaa Iriscience.

Początki Dilated Peoples to rok 1992, kiedy w trakcie Hip Hop Shop Jam Ev i Rakaa stanęli do walki freestyle’owej, aby po dwóch latach nagrać demo „Imagery, Battle Hymns & Political Poetry”. Od pierwszego longplaya z roku 2000 („The Platform”) mija 14 lat, a jak podaje Evidence szósty album formacji zatytułowany „Directors of Photography” jest już gotowy (premiera płyty powinna odbyć się jeszcze w tym roku). Kempowicze głodni nowych linijek z L.A. z pewnością dadzą o sobie znać, kiedy z decków DJ Babu zagrają nieśmiertelne „Back Again”, „Love & War”, „You Can’t Hide You Can’t Run” czy „Worst Comes To Worst”.

Grupa wystąpi w tym roku po raz trzeci w Hradec Kralove i zaprezentuje swoje umiejętności z perspektywy ludzi stale się rozwijających, nieobojętnych na wydarzenia społeczne, nawiązujących do starej szkoły rapu oraz hołdujących wszystkim elementom kultury hip hopowej.

Wejściówki na nadchodzący festiwal są dostępne w sprzedaży od grudnia ub.r. 3-dniowe karnety w okresie marzec-maj można nabyć w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 (bilety normalne) i 379 złotych (bilety VIP). Bilety są dostępne do nabycia w oficjalnym sklepie polskiego promotora – joyStore.

W następnych tygodniach pojawią się na łamach serwisu kolejne informacje o tym wydarzeniu. Wszystkie aktualności dotyczące HHK 2014 znajdziecie na stronie HipHopKemp.pl oraz na Facebooku.