DJ Vadim w Białymstoku - 14.01.2012Świąteczno-noworoczny okres laby ma się w najlepsze. Już za kilka dni powitamy Nowy Rok, a następnie karnawał, który w tym roku potrwa niemal do końca lutego. Już teraz warto rozejrzeć się za różnymi interesująco przedstawiającymi się imprezami, szczególnie w muzycznym wydaniu. W połowie stycznia odbędzie się w Białymstoku kolejne wydarzenie z udziałem artysty w przeszłości związanego z Ninja Tune. 14 stycznia na Podlasiu zagra jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie europejskich wykonawców około hip hopowych, DJ Vadim.

14 stycznia 2012 roku, klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
DJ Vadim w Białymstoku
Wystąpią:

Start: godz: 22:00
Cena biletu: wejściówki w przedsprzedaży w cenie 20 zł, w dniu koncertu 30 zł. Bilety do nabycia w kasie kina Forum przy ul. Legionowej 5.

Wywodzący się ze Związku Radzieckiego producent muzyczny w przeciągu ponad 15 lat zasłynął jako niekonwencjonalny i kreatywny artysta. Bogata kariera muzyczna DJ’a Vadima rozpoczęła się w 1995 roku od wydania nakładem założonej przez siebie wytwórni Jazz Fudge, albumu „Headz Ain’t Ready”. Sukces odniesiony przez płytę, zdominowaną brzmieniami downtempo i abstrakcyjnego hip hopu, przełożył się na rozpoczęcie współpracy z Ninja Tune. Label wydający w tamtych czasach nagrania m.in. Coldcuta, The Herbalisera, Funki Porcini, DJ’a Fooda, 9 Lazy 9, okazał się trampoliną do rozwoju dalszej działalności mieszkańca Londynu. Jeszcze w latach 90.tych ubiegłego stulecia, twórca muzyczny wypuścił trzy progresywne longplaye: „U.S.S.R. Repertoire (The Theory Of Verticality)” (1996), „U.S.S.R. Reconstruction (Theories Explained)” (1998), „U.S.S.R. Life From The Other Side” (1999). Wszystkie zostały ciepło przyjęte przez różne środowiska i docierając do słuchaczy na całym świecie.

W 2002 roku odbyła się premiera uważanego przez entuzjastów twórczości artysty za jego najlepszy projekt – „U.S.S.R. The Art Of Listening”. Album naszpikowany gościnnymi udziałami plejady wykonawców – od Motion Mana i Vakilla, przez Gift Of Gaba, Sluga, Promoe, a skończywszy na Killa Keli i Urszuli Dudziak – otrzymał wysokie oceny od recenzentów i dziennikarzy muzycznych. Po pięcioletniej przerwie producent wydał odmienny od swoich wcześniejszych dokonań – „The Soundcatcher”, stworzonym przy wydatnym wsparciu ze strony muzyków (Bongo Pete, Finn Pieters, John Ellis i inni). Z kolei zaprezentowany dwa lata temu „U Can’t Lurn Imaginashun”, to zwrot w stronę nowoczesnych brzmień, przy znacznym udziale wpływów elektroniki na produkcję poszczególnych utworów na LP.

Oprócz solowych dokonań na scenie muzycznej, DJ Vadim uczestniczył w kilku innych projektach z udziałem innych artystów. W 1998 roku stał częścią undergroundowej supergrupy o nazwie The Isolationist, zrzeszającej oprócz niego członków Antipop Consortium (M. Sayyid, Beans, High Priest) oraz Prime Cutsa. W latach 2005-06 beatmaker współtworzył grupę One Self, w skład której wchodzili również Blu Rum 13 i Yarah Bravo. Wydany przez nich album „Children Of Possibility” przypadł do gustu sympatykom organicznego hip hopu. Mieszkający obecnie w Nowym Jorku i Port-au-Prince na Haiti wykonawca jest liderem kolektywu The Electric, a partnerują jemu Pugs Atomz i Sabira Jade. W tym roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, „Life Is Moving”. Ponadto producent współpracował z wieloma innymi postaciami ze sceny muzycznej oraz dał się poznać jako spec od remiksów. DJ Vadim znany jest też z intensywnego koncertowania niemal na całej kuli ziemskiej, co przekłada się na ok. 150 występów na żywo rocznie.

Przed koncertem znamienitego producenta w białostockim klubie Fama zaprezentują się lokalni promotorzy hip hopu – EsDwa i Roball (prowadzący audycji HiphOpera nadawanej w Polskim Radiu Białystok). Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Sputnik Nad Wisłą.