Torae - For The RecordWśród wielu aktywnych od dłuższego czasu raperów, można znaleźć osoby, które dość późno decydują się na wydanie pełnoprawnego solowego albumu. Każdy tego typu przypadek należy rozpatrywać oddzielnie, ponieważ aktywność na scenie muzycznej poszczególnych postaci bywa naprawdę różna. Podczas, gdy jedni Emcees ograniczają swoją działalność głównie do gościnnych występów na płytach innych artystów, inni sumiennie przykładają się do swoich własnych projektów, często tworzonych we współpracy z producentami muzycznymi. Jeden z nowojorskich raperów, Torae, po licznych kooperacjach z innymi osobami oraz wspólnym albumie z Marco Polo, „Double Barrel”, zdecydował się w końcu wypuścić debiutancki solowy album. „For The Record” ukaże się 1 listopada b.r. nakładem Internal Affairs Entertainment.

Torae Carr legitymuje się dość krótkim stażem w branży muzycznej, sięgającym cztery lata wstecz, ale zdążył już pokazać się nie raz z dobrej strony w kulturze hip hopowej. Pochodzący z Coney Island w Nowym Jorku raper zadebiutował w 2007 roku na płycie 9th Wondera, „The Dream Merchant Vol. 2”. Rok później Emcee przygotował pierwsze solowe wydawnictwa – mixtape wydany jedynie w formie digital „Allow Me To Reintroduce Myself” oraz tzw. street album „Daily Conversation” (Internal Affairs Entertainment). W połowie 2009 roku ukazał się ww. longplay „Double Barrel” (Duck Down). Wspólny projekt powstały w kooperacji z Marco Polo przyniósł nowojorczykowi pochwały ze strony słuchaczy ukierunkowanych na hardcore’owe i twarde brzmienie rapu. Następnie Torae skupił się na gościnnych występach na albumach swoich bliższych i dalszych znajomych. Wśród jego muzycznych partnerów warto wymienić Skyzoo & Illminda, DJ K.O., Ruste Juxxa, JR & PH7, czy Statika Selektah. Nie wszyscy też wiedzą o tym, że raper pracuje jako A&R labelu Soulspazm Records. Dodaje to kolorytu aktywności na scenie muzycznej tego artysty, czyniąc z niego postać o różnych talentach. Dlatego też, wielu odbiorców muzyki i dziennikarzy muzycznej wyczekuje albumu „For The Record”.

Premiera solowego materiału związanego z Soulspazmem artysty została przewidziana na początek listopada. Torae porzucił często stosowaną praktykę przez innych raperów polegającą na zapraszaniu mnóstwa gości na płytę. Raper niemal zrezygnował z gościnnych występów na „For The Record”, ograniczając się do współpracy z Wesem, Pav Bundy (udany pseudonim, nie ma co) i MeLą Machinko. Z kolei lista producentów na nadchodzącym projekcie nowojorczyka budzi wrażenie. Torae wsparł się zarówno o działających od dawna na scenie muzycznej beatmakerów (Pete Rock, DJ Premier, Diamond D, Large Professor, Nottz), młodszych lecz już uznanych (9th Wonder, Khrysis, Illmind, Marco Polo), a także postacie stanowiące melodię przyszłości (Fatin, Eric G.). Debiutancki solowy projekt Torae’a ukaże się nakładem niewielkiego labelu Internal Affairs Entertainment.

30 września pojawiły się snippety pochodzące z „For The Record”. Z przedsmakiem albumu możecie zapoznać się poniżej. Nowe wydawnictwo płytowe Torae’a wzbudza na pewno sporo emocji, a znajdzie się solidne grono osób pokładających w tę płytę dużo nadziei. Legendarny Masta Ace w ten oto sposób skomentował zbliżające się LP nowojorskiego rapera:

The combination of stellar production and a focused and more introspective Torae makes this his best work to date.

UPDATE: Torae nie zagrzebywał gruszek w popiele i wypuścił też teledyski będące wizualną stroną albumu. Obrazy zrealizowano do „That Raw” i „For The Record”.

Tracklista

 1. Intro (prod. Torae)
 2. Alive feat. Wes (prod. Khrysis)
 3. You Ready? (prod. Marco Polo)
 4. What It Sound Like feat. Pav Bundy (prod. Illmind)
 5. Shakedown (prod. 9th Wonder)
 6. That Raw (prod. Pete Rock)
 7. Do The Math (prod. Large Professor)
 8. Changes (prod. Diamond D)
 9. Over You feat. Wes (prod. E. Jones)
 10. Imagine (prod. Eric G)
 11. Only Way (Interlude) (prod. 9th Wonder)
 12. For The Record (prod. DJ Premier)
 13. Thank You (prod. Nottz)
 14. Reflection (produced by Eric G)
 15. Panorama feat. MeLa Machinko (prod. Fatin)