Silent Knight - Busy Is My Best FriendUndergroundowa scena hip hopowa jest obecnie niezwykle rozbudowana i rozległa. Obok artystów nagrywających płyty i koncertujących często i gęsto, występują ludzie ograniczający się głównie do egzystencji wyłącznie w sieci internetowej. Druga grupa postaci przeważnie niezwykle często wydaje nowe wydawnictwa, niejako spychając na dalszy plan raperów i producentów pojawiających się na eventach i aktywnych także poza internetem. Jeżeli do tego dołożymy dużą konkurencję na stronach muzycznych promujących kulturę hip hopową, to otrzymamy dokładny zarys sytuacji panującej wśród niezależnych artystów. Przebić się pomiędzy wieloma bliźniaczo podobnymi do siebie raperami i beatmakerami nie jest wcale łatwą sztuką. Próbę zaistnienia w świadomości szerszego grona odbiorców podejmuje Emcee pochodzący z Brooklynu, Silent Knight, którego najnowszy album „Busy Is My Best Friend” ukazał się 6 września tego roku.

Co prawda, początki kariery muzycznej rapera sięgają 10 lat wstecz, to jego pierwszy materiał „Fall Of Ignorance” został wydany dopiero w 2005 roku. Po rozpoczęciu współpracy z labelem DJ’a K.O., Elementality Productions, Silent Knight solidnie wziął się za budowanie swojej pozycji w undergroundzie. Cztery lata temu artysta wypuścił na rynek płytowy album „Hunger Strike”, następnie przyszły kolejne materiały – „Holla Burton (The UnMixed Cassette)” i „Restoration: One Step Back, Two Steps Forward” z 2008 roku. W międzyczasie Emcee udzielał się na lokalnej scenie okręgu Tri-State (obszar skupiający stany Nowy Jork, New Jersey i Connecticut), współpracując z istotnymi dla sceny hip hopowej producentami – m.in. 9th Wonderem, Ayatollahem, Da Beatminerz, Illmindem. Na początku 2011 roku pojawiły się pierwsze wzmianki o nadchodzącej płycie o sprytnie skonstruowanym tytule, „Busy Is My Best Friend”. Natomiast już teraz możemy się zapoznać się z zawartością tego wydawnictwa.

Silent Knight przygotował wydawnictwo zawierające 13 premierowych tracków, opartych o mocną warstwę liryczną i co najmniej przyzwoitą produkcję. Nowojorczyk dobrał sobie uznanych i utalentowanych partnerów, zarówno producentów, jak i raperów. Wszystkie utwory znajdujące się na „Busy Is My Best Friend” zostały wyprodukowane przez mieszankę rutyny z młodością, obok Da Beatminerz, !llminda, DJ’a K.O., mamy The Audible Doctora, Soul Professę, Analogica, DaveNottiego, Tripmastaz, Northern Profita, D-Slapsa, Laudza i Madwrecka. Gościnnie na albumie pojawili się Braille, KON, Gift of Gab z Blackalicious, Iam, Neenah, Kam Moye, Neenah, Kam Moye, MeLa Machinko i M. Josephine.

Wydawnictwo płytowe trafiło do sprzedaży we współpracy Elementality Productions i Soulspazmem. „Busy Is My Best Friend” zostało udostępnione do odsłuchu na Bandcampie. Ponadto, w lipcu b.r. zrealizowano teledysk promujący płytę, nagrany do kapitalnego utworu „Stayin’ Busy”. Dodatkowo zamieszczam remix tego tracka z udziałem KON-a, Rasheeda Chappella, YC The Cynica oraz Soul Khana. Czas pokaże, czy Silent Knight zdobędzie większy rozgłos i tym samym uzyska liczniejsze grono fanów swojej twórczości.

Audible Doctor „Stayin Busy Remix” ft Silent Knight, KON, Rasheed Chappell, YC The Cynic & Soul Khan by audibledoctor

Tracklista

 1. Proof of Life (prod. Soul Professa)
 2. Grind Mode feat. Braille (prod. DaveNotti)
 3. Stayin’ Busy (prod. The Audible Doctor)
 4. Fortify feat. Gift of Gab & Iam (prod. Tripmastaz)
 5. What Would I Do? feat. Neenah & Kam Moye (prod. Northern Profit)
 6. Salute feat. KON (prod. DaveNotti)
 7. Back In the Trenches (prod. D-Slaps)
 8. SK All Day (prod. Da Beatminerz)
 9. Build Truths (prod. Analogic)
 10. The Noid feat. MeLa Machinko (prod. Illmind)
 11. Força feat. M. Josephine (prod. Laudz)
 12. Tomorrow (Remix) feat. Soul Qloc (prod. Madwreck)
 13. Must Begin (prod. DJ K.O.)