[php function=1]

Cotygodniowy przegląd informacyjny #10W ub. piątek przy zaległej odsłonie serii „Cotygodniowego przeglądu informacyjnego”, wspomniałem o drugiej części wyrównania zaległości i przywrócenia tej rubryki do porządku. Dzisiejszego wieczoru przygotowałem kolejne uzupełnienie poprzednich tygodni tego działu. Z racji tego, iż przez ten czas zebrało się całkiem sporo materiału, to proponuję od razu przejść do sedna sprawy.

Palma pierwszeństwa wśród wszystkich newsów należy się bezsprzecznie jednemu fenomenalnemu mash-upowi. Amerigo Gazaway z Gummy Soul odpowiada za projekt miesiąca, o ile nie trzeciego kwartału roku – „Bizarre Tribe: A Quest to The Pharcyde”. Genialne połączenie dwóch wpływowych grup hip hopowych – A Tribe Called Quest & The Pharcyde – dało niesamowity efekt. Misternie złożony teledysk promuje niniejsze wydawnictwo, po które można sięgnąć na Bandcampie.

Przedstawiciel Diamond Districtu, Uptown XO, przygotowuje się do wydania mixtape’u „The Color Grey”, będącego wstępem do zapowiadanego na styczeń przyszłego roku albumu „Colour de Grey”. „Good Vibes” to kolejny singiel promujący nadchodzące wydawnictwo, które ukaże się 1 października pod skrzydłami Mello Music Group. Kilka dni temu pojawił się videoclip do tego utworu. Natomiast drugi wspólny longplay Uptown XO, yU & Oddiseego trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Wśród tegorocznych wydawnictw beatmakerów z całego świata, sporo ciepłych słów zostało poświęcone albumowi „Un Momento en el Tiempo” Brous One’a (płyta dostępna na Bandcampie). Producent wywodzący się z Santiago w Chile, wypuścił właśnie teledysk nagrany do jednego z najlepszych utworów ze swojego wydawnictwa, „A Moment in Time”. Świetne nagranie doprawione w odpowiedni sposób cutami i scratchami przez Niko Soprano, to dowód na naprawdę duży potencjał tego artysty. Więcej o mieszkańcu Ameryki Południowej już niebawem na stronie.

Wszelkiego rodzaju kompilacyjne wydawnictwa w cenie, tym bardziej, jeżeli na celu mają wspieranie niszowych wykonawców. Niezwykle rozbudowana pierwsza składanka sygnowana przez Indelible Niche Collective skupia się właśnie na szerzej nieznanych beatmakerach. Projekt ma na celu wsparcie niszowych i niezależnych twórców z kręgów około hip hopowych, elektroniki, ambientu i wszelkich innych fuzji muzycznych. Na „INC: Collection 1” znajdziemy polski akcent w postaci utworu „My Chance” Prod.B aka Biegaja.

Rzecz o zupełnie nowych twarzach w branży muzycznej. Wszędobylski John Robinson pomaga kolejnemu artyście przy realizacji jego projektu. 19-letni newcomer Sidewalk Kal przygotowuje się do wydania solowego albumu „Invizible Sidewalks” w całości wyprodukowanego przez Invizible Handza aka I.D. 4 Windza. W ub. tygodniu pojawił się pierwszy teledysk promujący nadchodzące wydawnictwo nagrany do singla „Astro”.

W gronie artystów przygotowujących się do wydania nowych albumów znajdziemy też Zion I. Amp Live & Zumbi wypuścili właśnie teledysk do singla „We Don’t” z udziałem The Groucha & Eligha. Videoclip zapowiada płytę „ShadowBoxing”. Singiel dodatkowo można za darmo pobrać na Soundcloudzie. Wydawnictwo dostępne w sprzedaży od 2 października.

Skoro mowa o nowych produkcjach, to nie sposób pominąć zapowiedzianego już projektu Danny’ego Browna, „Danny Johnson”. Sześć dni temu pojawił się w sieci singiel pochodzący z tego albumu, „Change” wyprodukowany przez Johnson & Jonson (Blu & Mainframe). Nagranie dostępne do odsłuchu za pośrednictwem Soundclouda.

[php function=1]