Cotygodniowy przeglad informacyjny #7W ostatnich dniach nastąpiło załamanie pogody i aktualnie trzeba mieć się na baczności wychodząc na dłużej z domu, gdyż w każdej chwili może nas złapać obfita ulewa. Po fali upałów powiało jesienią, w końcu już za 3 tygodnie początek września. Upały mają jeszcze jednak powrócić, przynajmniej na kilka dni, więc trafi się jeszcze okazja do wakacyjnych wyjazdów. Skoro już mowa o sierpniowych wypadach poza miasto, to pewnie wiele osób szykuje się do któregoś z nadchodzących festiwali – Hip Hop Kemp, Coke Live Music Festival lub Tauron Nowa Muzyka. Jeżeli nie posiadacie żadnych planów na najbliższy czas, to można go spędzić przy zapoznawaniu się z kolejną porcją informacji z branży muzycznej. Kolejne wydanie cotygodniowego przeglądu informacyjnego czas zacząć.

Pierwszą wiadomością w tej odsłonie cyklu nie może być nic innego jak przypomnienie o miksie „Highs in the 90s” Mavericka. Materiał opierający się o nagrania z lat 90.tych został wypuszczony przez UCTL w ubiegłą niedzielę. Projekt trafił do odsłuchu na Mixclouda, natomiast pod tym linkiem można bezpośrednio pobrać wydawnictwo.

Wszystko wskazuje na to, iż 2012 rok będzie należał do Homeboya Sandmana. Częstotliwość publikowanych utworów przez przedstawiciela Stones Throw Records, ich eklektyzm i poziom artystyczny budzi wrażenie. W ostatnim tygodniu ukazał się singiel „Watchu Want from Me?” (prod. Oddisee), a nieco wcześniej „Brown” wyprodukowany przez Jontiego. Premiera debiutanckiego albumu rapera w STR, „First of a Living Breed”, już w połowie września.

Rodzina Duck Down Music sukcesywnie rozrasta się. W ubiegły czwartek szerokim echem odbiła się zapowiedź wspólnego wydawnictwa Mursa & Fashawna, „This Generation”. Darmowy singiel pochodzący z tego albumu, „Slash Gordan”, narobił niezłego zamieszania w sieci internetowej. Utwór trafił na Soundclouda, a pobrać nagranie można ze strony DDM. Premiera płyty uznanych raperów 25 września.

Pozostajemy przy tematach związanych przy wytwórni płytowej zarządzanej przez Dru-Ha i Buckshota. Ruste Juxx zabiera się za wydanie następnego wydawnictwa z udziałem jednego producenta. Po „The eXXecution” z Marco Polo i „Hardbodie” z Kyo Itachim, Emcee przymierza się do wypuszczenia „V.I.C.” wraz z The Architype’em (premiera 25 września). Teledysk promujący płytę do utworu „Rock to the Rhythm” już trafił na stronę Red Bulla.

Jeden z wygranych poprzedniego roku, Elzhi, znajduje się na ostatniej prostej przed opublikowaniem nowego longplaya. Artysta cieszący się dużym zainteresowaniem mediów wypuścił nagranie pochodzącego z tego albumu, „Blue Widow”, do którego zrealizowano także teledysk. „The Weather Man” trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Przypomnę, że mieszkaniec Detroit zagra koncert w przyszłym tygodniu w warszawskim Mieście Cypel.

Duet artystów cieszących się uznaniem w oczach sympatyków korzennego undergroundu, Illogic & Blockhead, postarali się o drugi teledysk promujący ich wspólny materiał zatytułowany „Preparing for Capture”. Tym razem nakręcono klip do nagrania „Poster Boy” (-> YouTube). Więcej o wydawnictwie w przeciągu tygodnia w serwisie.

Digable Planets to kultowa i niezwykle ważna dla jazz-hopu i rapu afrocentrycznego grupa. Doodlebug z tego zespołu pod koniec lipca wydał darmowy mixtape „The Expendables”. Wydawnictwo zawierające gościnne występy Lorda Jamara, Generala Steele, Booty Browna i innych udostępniono na Bandcampie. Powstał też videoclip nagrany do singla „Heart N Soul” (-> YouTube).

The Audible Doctor z Brown Bag AllStars ogłosił premierę swojego kolejnego projektu. „I Think That…” trafi do obiegu 25 września (zapowiada się gorąca data tej jesieni), a póki co można zapoznać się teaserem materiału w postaci utworu „F.U.B.U.”. Członka BBAS uzupełnili tutaj producent marink oraz Von Pea z Tanyi Morgan. Singiel udostępniono do streamingu i pobrania w tym miejscu.

Jeżeli wcześniej wspomniałem o stale powiększającym się rosterze Duck Down Music, to co powiedzieć o Mello Music Group, skoro co kilka tygodni ów label zaskakuje informacjami o nowej twarzy wytwórni. W ubiegłym tygodniu zaprezentowano track pochodzący z nadchodzącej płyty nowego nabytku MMG, Substantiala. „Check My Resume” odbiło się sporym echem w sieci i już teraz mnóstwo osób ostrzy sobie zęby na „Home Is Where The Art Is”.

W dalszym ciągu drążę temat ostatnich nowości u Mello Music Group. Kolejnymi artystami wchodzącymi w skład tego labelu jest formacja The Black Opera. W przygotowaniu do większych wydawnictw pod sztandarem MMG, wydano krótki projekt „Overture”. Produkcją materiału zajęli się 14KT, Apollo Brown, Rhettmatic, SlopFunkDust, J-Rell & Nick Speed, a już wkrótce do słuchaczy trafi pełen longplay tego projektu – „EnterMission”.

Na koniec tego cyklu informacyjnego ponownie info od MMG. 7evenThirty to kolejny artysta szykujący się do wypuszczenia swojej płyty u Michaela Tolle’a. „Heaven’s Computer” wyznaczono na 25 września (można było w ciemno obstawiać tę datę przyglądając się wcześniejszym zapowiedziom w tym artykule). Przedsmak pełnego wydawnictwa, singiel „GetUp!!!” znajduje się na Bandcampie.

W przeciągu następnych dni należy oczekiwać następnego raportu z branży muzycznej na stronie U Call That Love.