Pseudo Slang - We'll Keep LookingPocząwszy od 1996 roku aż do dzisiaj, Fat Beat Records wydało kilka tuzinów istotnych singli i albumów. Wśród wszystkich wydawnictw w katalogu tego labelu można znaleźć zarówno płyty dobrze znanych na całym świecie artystów, a także undergroundowych postaci. Nowojorska oficyna wydawnicza pozwoliła też zaistnieć i przyłożyła się do rozwoju karier muzycznych wielu twórców – Atmosphere, Non-Phixion, Scienz Of Life, One.Be.Lo., czy J-Live’a. Otwartość Fat Beats Records na nowych raperów i producentów nadal można łatwo dostrzec. Dowodem na to jest choćby współpraca z zespołem Pseudo Slang. W 2009 roku nakładem nowojorskiej wytwórni płytowej ukazał się debiutancki materiał kolektywu – „We’ll Keep Looking”.

Głównym przedstawicielem Pseudo Slang jest Emcee Sick, tworzący wraz z producentem Tonym Atlasem stały skład grupy. Oprócz tego występuje pokaźne grono współpracujących osób z tą formacją – DJ Form, DJ LoPro, DJ Cutler, Gangsta D, DJ Tommee, Daringer, Mysterious L i A.L. Third. Rezydujący na co dzień w Chicago lecz posiadający również powiązania z Buffalo zespół pierwszy materiał wypuścił w 2004 roku. Wydana przez label Baby Steps Hip Hop kompilacja „Catalogue” zawierała nagrania powstałe w latach 1999-2004. Otworzyło to Emcee Sickowi i Tony’emu Atlasowi drzwi do rozszerzenia swojej działalności poza lokalną scenę Wietrznego Miasta.

W 2005 roku twórczością grupy zainteresowali się przedstawiciele Fat Beats Records. Niedługo później znalazło to przełożenie w rzeczywistości, gdyż nowojorczycy wydali na winylu singiel Pseudo Slang „Broke & Copascetic”. Następną pozycją w dyskografii formacji okazała się EP-ka „Thank God It’s Not Another Mixtape” (Baby Steps Hip Hop) z 2006 roku. Po ukazaniu się tych projektów, Emcee Sick wraz ze swoimi partnerami udał się na trasy koncertowe, odwiedzając ponad 30 miast w Stanach Zjednoczonych, a także występując w Kanadzie i na Starym Kontynencie. Po licznych wojażach, członkowie Pseudo Slang skupili się na nagrywaniu materiału na pełnoprawny debiutancki longplay.

„We’ll Keep Looking” trafiło na półki sklepowe i serwery internetowe 23 czerwca 2009 roku. Album ukazał się na rynku płytowym nakładem Fat Beats Records. Co ciekawe, wcześniej od premiery w USA, projekt został wypuszczony w Japonii (w kwietniu 2009 r.). Pierwsza płyta Pseudo Slang to kwintesencja stylu tej grupy. Eklektyczna produkcja, oparta o kreatywny sampling, bazujący na dorobku uzbieranym przez artystów pokroju Digable Planets, czy Dream Warriors, została skierowana do odbiorców o wyszukanym smaku. Emcee Sick spokojnym głosem wprowadza słuchaczy do świata swoich opowieści, dbając przy tym o odpowiedni poziom tekstów utworów. „Perfect Beat”, „Yes Doubt”, czy „Walkin'” z udziałem Grap Luvy to świadectwo, iż w dzisiejszej muzyce wciąż pozostaje miejsce na przemyślane, oddane korzeniom jazz hopowym albumy. Natomiast za najwłaściwsze podsumowanie „We’ll Keep Looking” powinien posłużyć niniejszy cytat Jasona Reynoldsa pochodzący z artykułu poświęconego niniejszemu LP na Okayplayerze:

This is what would’ve happened if Digable Planets formed a super group with Slum Village.

Poniżej znajdziecie trzy utwory z „We’ll Keep Looking”„Bedouin”, „Yes Doubt” oraz „Broke & Copasetic” z Vinia Mojicą. Wszystkie nagrania znakomicie oddają klimat całości materiału zawartego na albumie.

Pseudo Slang – „Bedouin”

Pseudo Slang – „Yes Doubt”

Pseudo Slang – „Broke & Copasetic” feat. Vinia Mojica

UPDATE: „We’ll Keep Looking” w całości można odsłuchać i/lub nabyć za pośrednictwem Bandcampa.

Tracklista

 1. Perfect Beat
 2. Bedouin
 3. Myterious Lude
 4. Yes Doubt
 5. Put It On
 6. Myth of Web-Slinger
 7. Walkin’ feat. Grap Luva
 8. Omelette
 9. K.I.M.
 10. Chill Out $ feat. A.L. Third
 11. Out A Touch
 12. Broke & Copasetic feat. Vinia Mojica
 13. Good Night
 14. Ogallala