Question - Re-DeuxJuż kilkakrotnie podkreślałem, że w ostatnich tygodniach jazzowe projekty muzyczne często pojawiają się na U Call That Love. Przypomnę, że w ostatnim czasie na stronie opublikowałem artykuły dotyczące kilku wydawnictw inspirowanych tym gatunkiem muzycznym – „Peace of Soul” Kondora, „Lonely Soul” the Jazzment, „Impromptu Notes” Concepta, „Colors of Jazz” Blazo, „Coffee House Swinger” Boho Fau & elevatedSoul. Tendencja informowania o jazzowych produkcjach zostaje podtrzymana, a tym samym pragnę zapoznać Czytelników UCTL z niedawnymi materiałami wydanymi przez producenta rodem ze słonecznej Kalifornii – Questiona. Na przestrzeni ostatnich miesięcy beatmaker wypuścił dwie darmowe EP-ki – „Re-Deux” i „Interludes & Interpretations”.

Pomimo tego iż początki kariery muzycznej Questiona sięgają jeszcze lat 90.tych XX wieku, to artysta dość późno zadebiutował na rynku muzycznym. W 2009 roku producent zrealizował wspólny projekt ze swoim przyjacielem, Freddiem Joachimem, zatytułowany „Study Guide”. Wydany zarówno w Stanach Zjednoczonych (Organology/Red Clay Sound), jak i Japonii (Milkdipper Music) album, poprzedzony EP-ką o tym samym tytule, przyniósł pozytywne opinie środowiska muzycznego gustującego w jazzowych instrumentalach. W sierpniu 2010 roku za sprawą japońskiej wytwórni płytowej Introducing! Productions ukazał się pierwszy solowy materiał beatmakera – „Standard Translation”. Po tym wydawnictwie, Question skupił się na działalności w ramach współpracy pomiędzy swoim własnym projektem Analogue Studies, a labelem Freddie’ego JoachimaMellow Orange. Pod szyldem ww. wydawców, trafiły do sieci internetowej dwa ostatnie wydawnictwa amerykańskiego artysty – „Re-Deux” i „Interludes & Interpretations”.

Pierwsza płyta ujrzała światło dzienne 31 maja 2011 roku. „Re-Deux” zawiera 5 utworów bazujących na jazzowych i soulowych samplach. O kilka słów odnośnie tej EP-ki poprosiłem Questiona, któremu oddaję w tym momencie głos:

Ten projekt był czymś, co zawsze chciałem zrobić. Wziąłem kilka oryginalnych sampli pochodzących z pamiętnych hip hopowych jointów (wyjątek stanowi „Bows”) i zasadniczo stworzyłem swoje własne wersje tych tracków. Zamierzam zrobić serię krótkich kompilacji tego typu w przyszłości. Więcej projektów nadejdzie…

„Re-Deux” możecie odsłuchać na Bandcampie, natomiast poniżej zamieszczam link do pobrania materiału.

DOWNLOAD Question – „Re-Deux”

Tracklista

 1. Bows
 2. Look To The Sky
 3. Cabbage Row
 4. My Star
 5. Can’t Do It

Question - Interludes & InterpretationsNiecałe dwa miesiące po zaprezentowaniu „Re-Deux”, Question przygotował kompilacyjne wydawnictwo „Interludes & Interpretations”. Ponownie, więcej o tym materiale opowie jego twórca:

Zasadniczo ta EP-ka składa się z kilku starych selekcji, jakie odnalazłem na moim MPC. Chronologia sięga od wczesnych lat tego stulecia do 2007 roku. Nigdy niczego nie zrobiłem z tymi beatami, ale wymyśliłem, że podzielę się nimi odkąd ucieleśnia to mój styl produkcji, będący szczerym jazzy-hopem. Słucham mnóstwo płyt jazzowych, kiedy przebywam w domu i te nagrania były silnie inspirowane tymi porannymi sesjami.

„Interludes & Interpretations” zostało udostępnione do odsłuchu na Bandcampie. Poniżej zamieszczam bezpośredni link do pobrania EP-ki.

DOWNLOAD Question – „Interludes & Interpretations”

Tracklista

 1. First Notice
 2. The Day After
 3. Snappy
 4. Ode To SP’s
 5. Frankly Speaking
 6. Crawfish & Chips
 7. Stompy Stomperton
 8. Goin’ To Wichita