Blazo - Colors of JazzW ostatnim czasie na stronie pojawia się coraz więcej artykułów dotyczących albumów silnie inspirowanych jazzem. W końcu, połączenie tego gatunku muzycznego z hip hopem daje w wyniku klasycznie brzmiące produkcje. Jazzowe brzmienia w dzisiejszych czasach najczęściej można znaleźć na instrumentalnych materiałach, jak w przypadku „Lonely Soul” duetu z Niderlandów – the Jazzment. W mniejszym stopniu znajduje to odbicie na płytach z wokalami, chociaż można się o to postarać słuchając „Impromptu Notes” Concepta. Jazzowy album zaprezentował również polski beatmaker Blazo, wydając 18 czerwca b.r. wydawnictwo płytowe zatytułowane „Colors of Jazz”.

Czytelnicy U Call That Love mieli już okazję zapoznać się z rodzimym artystą. W grudniu ub. r. opublikowałem wpis o debiutanckim albumie Blazo„Alone Journey”, który został wydany 19 sierpnia 2009 roku. Kilka tygodni po tej publikacji, beatmaker dołożył swoje trzy grosze do podsumowania 2010 roku na UCTL. Od tego czasu Blazo skoncentrował się na pomyślnym zakończeniu prac nad nadchodzącym drugim longplayem. Podobnie jak uprzednio, „Colors of Jazz” ukazało się na rynku fonograficznym nakładem japońskiego labelu IntroDuCing! Productions. Jednak na tym kończą się podobieństwa, gdyż ten album zupełnie odbiega od koncepcji i brzmienia zawartego na „Alone Journey”. Jak można się się domyślić po tytule, na wypuszczonym niedawno materiale mamy do czynienia z różnymi odcieniami jazzu. „Colors of Jazz” składa się z wysublimowanych instrumentalnych kompozycji, wzbogaconych przez jeden wokalny utwór z gościnnym udziałem duetu The 49ers. Blazo przedstawia różne kolory jazzu, udowadniając, iż na swojej palecie barw znajdzie się miejsce dla bogatych aranżacji. O jego kunszcie przemawia także utwór „Through the Jazz” będący kontynuacją nagrania „Through The Way” znajdującego się na debiutanckim LP producenta.

W porównaniu z poprzednim albumem, możemy też mówić o łatwiejszym dostępie do muzyki Blazo. „Colors of Jazz” podobnie jak i inne nagrania Polaka zostały udostępnione na Bandcampie, dzięki czemu w wygodny sposób można zapoznać się z jego wszystkimi produkcjami.

Kilka tygodni temu Blazo wydał również darmowy materiał „Jazz Format Mixtape vol.1”. Za pewien czas szerzej o tym projekcie napiszę na stronie.

Odsłuchaj/kup „Colors of Jazz” na Bandcampie.

Tracklista

 1. Natural Green
 2. Essential Violet
 3. Fragile Gold
 4. Sky Blue
 5. Distant Graphite
 6. Fresh Orange
 7. Misty Sapphire
 8. Smoky Grey
 9. Illusive Azure
 10. Brisk Yellow
 11. Clever Red
 12. Double Silver
 13. Mellow Brown
 14. Transient Sepia
 15. Reflecting Purple
 16. Through the Jazz
 17. Pure White (Outro)
 18. Dock Ellis feat. The49ers (Colors remix)